Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mivan olyankor ha nincs...

Mivan olyankor ha nincs albérleti szerzödésünk több honapja lakjuk a lakást, most kicsit csuszunk a fizettéssel, csak adtunk bele. Két napot adott a tulaj a rendezésre. És jön lezárni a lakást. Milyen jogaink vannak egyáltalán van-e?

Figyelt kérdés
Teszem hozzá van négy kiskorú gyerekünk.

2013. dec. 11. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha nincsen szerzödés akkor nincsen semmi jogotok. Akkor a tulaj egyszerüen kitesz, ha nem mentek akkor abszolút idegenek vagytok a házban. Jön a rendörség és ha nincs hova vinned a 4 gyereket akkor jön a gyámügy és elviszi öket idegelenesen míg nem lesz fedél a fejetek felett.


Ha lenne szerzödés akkor semmit nem tehetne, elöször feljelentene, hogy nem fizettétek, majd megy a pereskedés(ha csak nem közjegyzö elött készül a szerzödés, mert akkor rögtön kitehetöek vagytok), és ugye megnyeri a pert, akkor kaptok büntetést is és ezek után fizettek(ha nem akkor a foglaló is jön), és jönnek a rendörök a kilakoltatásival. De ez hosszú hónapokba kerülhet, de addig semmi joga nincsen bemenni vagy zárat cserélni stb...

De mivel nincsen szerzödés olyan mintha ti csak ott illegálisan bent lennétek.


szerintem fizessétek ki és kérjetek egy rendes szerzödést töle. 4 gyerekkel ez óriási kockázat, gondolom nem akarjátok, hogy elvegyék a gyerekeket töletek.

2013. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
87%
Nézd a boltban sem vásárolhatsz ingyen, a buszon, vonaton is fizetni kell, 4 gyerek ide vagy oda. A tulajnak is van költsége a lakásra, nem jótékonykodásból adta ki.
2013. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jogotok van a birtokvédelemre. Ha a tulajdonos erőszakkal, kizárással eltávolít a lakásból, akkor a jegyzőnél kezdeményezhettek birtokvédelmi eljárást. Ha azonban utólag sem rendezitek a tartozást, akkor a tulajdonos azt polgári perben követelheti, és be is fogják hajtani rajtatok. Írott szerződés hiányában a bizonyítás mindkét fél számára nehezebb, de nem lehetetlen.
2013. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt nem arrol van szó,hogy nem akarunk fizetni most is attam a tulajnak pénzt.Csak nem anyit ami járna.Megszünt a munka viszonyom,munkanélkülin vagyok és még nem kaptam meg a pénzem.

Emiatt vagyunk csuszásban.

2013. dec. 12. 07:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg meg akarja előzni a felhalmozodó tartozást, ami végülis érthető. A bérbeadás már csak ilyen. Őszintén szólva én is felmondanák hasonló helyzetben. A négy kiskorú gyermekről meg jól irtad, hogy a tiétek, nem pedig a tulajdonosé.


Én is adok ki lakást és előfordult már, hogy rosszul állt a bérlőm anyagilag, hozzáteszem halkan, hogy már több, mint egy éve lakott ott és volt benne annyi tisztesség, hogy időben értesített róla, bennem meg volt annyi tisztesség, hogy elengedtem neki két hónapos bérleti díjat, de a rezsit fizetnie kellett.

Azóta eladtam a lakásomat, de még mindig jó viszony van köztünk és néha eljárunk teázni.


Volt olyan albérlőm is, ahol telefonáltam a férjnek, aki csak annyit mondott hogy a felesége otthon van, menjek csak nyugodtan, odaérve (2 óra felesleges út) közölte a felesége, hogy nincs pénzük... Hálisten határozott idejű szerződésünk volt és az utolsó hónapjukat töltötték, nem találtak másik albérletet, és szerettek volna még maradni 1 hetet (két gyerekes család), nem engedtem. Nem azért, mert szívtelen vagyok, hanem mert nem tartottam rá érdemesnek őket.


Mérlege ennek a kiadásnak:

- Feltörték a fás kamrámat (szerencsére sűrűn jártam ellenőrizni, így még időben lelakatoltam)

- Mindenhol szemét volt a kertben

- Teljesen kiűrítették a házat (szerencsére érték nem volt benne, de másnak is odatudtam volna adni a családból)

- A kazánházat egy napig takarítottam

- 90.000 forintos villanyszámla jött ki.

- Utolsó hónapban már nem fizettek, tulajdonképpen egy fillért nem keresetem a kiadással, csak a bosszúság volt velük.

- A szomszédi jó viszony megszűnt, állandóan buliztak és a szemetet átdobálták a szomszédba.

2013. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A bérbeadás üzlet lehet jó partnert fog ki az ember lehet rosszat ! Négy gyerekes szülőknek nem is merném kiadni a lakást ! Szerződést sem szoktam írni csak megfelelő kaució esetén, azt sem ingyen írja meg a jegyző 30-40 forint :) Ha a tulaj régi motoros felmegy vitatkozni , hogy a szomszédok is haljak így nyilvánosan rossz a kapcsolatotok , majd hívja a rendőrséget , meg a gyámügyet , ha ö van oda bejelentkezve nem kérhetsz birtokvédelmet mert nem akadályozhatod a lakhatását még télvíz idején sem !
2013. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
17%

Én úgy tudom, hogy manapság a jog az a lakásban tartózkodót védi! Erről szólt a fáma az évben többször is a TV-ben. Egy nő vissza akarna költözni a saját lakásába, DE nem tud, mert nem költöznek ki a bérlők...

Volt nekünk is ilyesmi gondunk, párom megkérdezte egy rendőr ismerősét és ő is azt mondta, hogy mi tartózkodunk a lakásban, hiába jön ki két járőr, ránk sem törhetik az ajtót.


Nos ez év elején volt, nem tudom, hogy azóta mi változott és mi nem. Annyi biztos, hogy a kedves tulaj is lehetne kicsit megértőbb, mert nem jókedvedből nem fizetsz. Sajnos a legtöbb ember igen sóher, és lesz*rják, hogy miért nem tudsz fizetni.

Nálunk az volt a gond, hogy párom apja váratlanul meghalt és mondtuk, hogy következő hónapban fizetünk lakbért (rezsit kifizettük) vagy vonja le a kaucióból, mert MUSZÁJ elrendezni a temetést. Erre elkezdett üvöltözni és még ügyvédhez is elment, aki egy totál kamu szöveget írt, nem létező tartozási összeggel.

Az volt a levélben, hogy 8 napunk van rá, hogy 250.0000Ft-ot átutaljunk a megadott számlaszámra, vagy különben költözzünk.

1. Csak 35E forinttal lógtunk össz-vissz.

2. Kiderült, hogy a tulaj már első hónapban lehúzott minket 3000Ft-al, amit persze azóta sem láttunk.

3. Ilyet nem írhat egy ügyvéd sem (direkt megkérdeztük). Ezért az ügyvédet kirúgathatnák az ügyvédi kamarából!


Szóval ne számíts túl sok jóra, sajnos ilyen emberek vannak. :( Ha valaki, akkor én teljesen megértem a helyzetedet. Sajna az ország igen nagy része nem tud dolgozni, nem tud hova költözni, nem tud miből élni. És erre nincs is megoldás, ahogy elnézem. Ha nem tudsz megegyezni a tulajjal, akkor jön a háborúskodás. :(

2013. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
# 7 "Csak 35E forinttal lógtunk össz-vissz." Mindenkinek kell fizetni még a bérbeadónak is ! Mit gondolsz meddig lehet élősködni más nyakán ? Ő mit írjon a csekkre a bérlőnek meghal ez meg az ,beteg a gyerek , de tartoznak neki is "képzelem mivel :D" , meg lesz jobb állása hazugságokat ? Nem kell életmódot túlvállalni ! Olyan helyen kell élni ami a bérednek , segíííjednek értéke teremt . Még az anyaotthonokból is ki kell költöztetni egy idő után , sőt a fizetett szociális szobából is ha nem fizetsz mehetsz a napaliba , meg az esti menedékbe büdösödni :) Egyébkén akinek nincsen legalább három havi kauciója mire akar szerződni ? Sáskaként akar albérletből albiba menni és mindenkit lelakni , becsapni ? Na Én ezért csak azzal szerződök akinek nem csak ígéretei "hazugsága lázálmai " vannak .
2013. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
12%

Vegyél már vissza egy kicsit ebből a hangnemből. 3 havi kauciót kérsz, képzelem milyen lehet a lakás, de ezt inkább hagyjuk. Ha ennyire félted a lakásod, akkor nem kell kiadni, ha már annyi eszed nincs, hogy úgy add ki, hogy ha netán gond adódik, akkor se te kerülj ki belőle rosszul. :)


Mellesleg lehetne benned egy kis empátia. Semmit nem tudsz se a kérdező, se az ÉN héttértszorimról, szóval ne ítélkezz! Tessék már azt felfogni, hogy a legtöbb ember kényszerből megy albérletbe, nem jókedvéből! Mindenki tisztában van vele, hogy fizetni akkor is kell, hidd el, főleg az tudja ez nagyon, aki sz*r helyzetben van!!!


Nem tudom te mi a lóizét csinálnál, ha a világon senkid nem lenne, és az apád, aki elől menekülsz, egyszer csak meghal. Van fogalmad róla, hogy mennyibe kerül a legolcsóbb temetés is??!?! Megsúgom, hogy a két szép szemedért nem fogsz kapni sehonnan se hitelt, se támogatás, még egy retkes szép szót sem! Úgy veszem észre, hogy téged is csak a pénz érdekel, eszed ágába nem lenne segíteni olyanon, aki nagy bajban van!


Ja, és megjegyzem, hogy a tulaj nem volt rászorulva arra a pénzre, mert nyugdíja van, két gyereke meg havonta támogatja őt külföldről igen nagy összeggel, és saját lakásban él. Biztos van helye nála is a pénznek, de nekünk temetésre kellett, nem elk*rvázni!


Úgyhogy legközelebb gondolkodj egy kicsit és lehetőleg fogd vissza magad, mert tudod ez a mérhetetlen jóindulat előbb-utóbb visszanyal nálad is. :)

2013. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

# 9 Te nagyon gyantása szoci alapon gondolkozol !

Akkor éljél is úgy !!! ENNYI ! Mást ne vegyél le , ha szükséged van lelki támogatásra ott a szociális osztály , meg a hajléktalan szállók , átmeneti otthonok beszélgető órái !!! Nem felelhet senki a sorsodért !! Az intézeti gyerekekbe beleverik : ha három év alatt nem illeszkedik be marad a bőri, meg a büdös hajléktalan szálló . Miért várnád el mástól, hogy eltartsa az életviteleb . Szerintem a boltban, kocsmában sem kérdezik , miből van , vagy rá lehet ragadni gyenge jellemekre mint a bogáncs engedi az állam ! Egyébként mindenkit eltemetnek lehet az akármilyen kukás , és papot is kap ha nincsen hozzátartozó " nem, szokott lenni " a vállalat dolgozói hajtanak fejet .....

2013. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!