Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan helyen miért kell...

Olyan helyen miért kell szájmaszkot hordani lakott területen belül, ahol nincs vagy rendkívül minimális a gyalogos forgalom?

Figyelt kérdés

Gyakran sétálok úgy fél órákat, hogy 10-50 méteres körzetben nincs gyalogos a közelemben. Sőt, van, hogy még az utcában se látni embert gyalogolni saját magamon kívül. Ilyenkor mi a frászkarikának kell szájmaszkot hordani? Kit fogok szétfertőzni, ha például senki sincs látótávolságban?

És muszáj vagyok hordani azt a flancos szájmaszkot, mert ilyen kihalt környéken is szétbírságolták már az embereket a rendőrök, nem is egyszer...



2021. márc. 29. 09:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Én se szoktam soha egyetlen gyalogost se látni reggelente, amikor a vonathoz megyek. Ezért végiggondoltam az egészet.

Nyilván lehet némi értelme csúcsforgalomban, amikor a délután a belvárosi járdán tülekednek az emberek, mert nem férnek el egymástól.

Nyilván nincs semmi értelme hajnalban a külvárosban, ahol nem lát másik embert a gyalogos.

De hogy lehetne betartatni egy olyan rendeletet, ami a gyalogosok sűrűségéhez köti a maszkviselést? Ha kiadnák, hogy 10m2/gyalogos sűrűség alatt nem kell, efölött kell, akkor ki méregetné? Vagy sípszóra mindenkinek meg kellene állni, ahol van, hogy ki lehessen mérni a sűrűséget? :) Ennél jobb megoldás nem jut eszembe... A büntetést végző személy (rendőr, egyéb) mondhatná, hogy "szerinte" sűrűbb volt a nép elhelyezkedése? Mert a nép (akiket meg akar büntetni) egyértelműen azt vallaná, hogy nem, egyáltalán nem volt ott olyan sok ember, csak a rendőr hülye. Vagy légi felvételen számolnák meg? De mi van, ha egy 20 m-es járdaszakaszon sűrűn vannak az emberek, a következő 100 m-en meg ritkán? Szóval, az a helyzet, hogy egy észszerű korlátozást nem lehetne sehogy betartatni és a be nem tartókat szankcionálni. Ezért hozták az általános maszkviselési szabályt.

2021. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
11. Nincs igazad.Lehetett volna értelmesebb szabályt hozni.Lakosságszám alapján kellett volna meghatározni.Ne ugyanolyan szabályok legyenek már egy városban mint egy falun.
2021. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%

1. Senki nem tudhatja biztosan, hogy ki beteg, lehetek én is, te is most az akár tünetmentesen, és fertőzhetünk, ha nem vigyázunk.


Ezt nagyon sokan nem értik meg, és amúgy is tojnak sokan arra, hogy megfertőznek másokat, ezért az elővigyázatossággal se foglalkoznak. Ha semmit se szabad, "megtesznek ötöt". Ha "kettőt szabad", "megtesznek harmincnégyet". - Ilyen a magyar mentalitás sajnos.


A járvány mindenkire veszélyes, az is megfertőzhet, akit ismersz, de már rég nem találkoztál, viszont olyan kedves... meg az idegen is, aki elmegy melletted.


Az orvosi maszkok EGYSZER HASZNÁLATOSAK. Folyamatos használat esetén is max 8 órára jó. Ha tokára veszed, aztán vissza, már nem jó.


Ezzel szemben ugyanazt az orvosi maszkot is akár hónapokig hordják gyakran emberek.


Ha az van a törvényben, hogy "ott ahol rendkívül kevesen vannak, le lehet venni a maszkot" (ugye, hogy abszurd ez a megfogalmazás, mert gumiszabály? De mondjuk úgy, hogy Mucsaröcsögén a Kinizsi téren le lehet venni a maszkot... Szerinted mennyire életszerű, hogy jön szembe valaki, akkor mindketten gyorsan felkapják, még mielőtt tíz méterre lennének egymástól?!

2021. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel a mentalitással, hogy inkább hoznak általános szabályokat indoklás nélkül vagy valami nagyon elmaszatolt indoklással, pont nem azt érik el, hogy többen tartják be őket. Egy hangos kisebbség az, akik most házmesterként vadásznak a maszk nélkül sétálókra meg a 8 után kint lévőkre, és telesírják vele a netet. A szomorú valóság viszont az, hogy az emberek már egyre inkább tesznek a látszatintézkedésekre, keresik a kiskaput, ahol lehet, és ennek bizony a fő oka az intézkedés látszat jellege.


Teljesen megbukott az a koncepció, hogy ha a kisebb korlátozások nem működnek a társadalmon, akkor dobjunk be egy nagyobbat, majd az hátha. Ezek az egymásra licitált, koncepciótlan korlátozások egy dologra jók: megnyugtatják a közembert, hogy itt bizony folyik a járvány kezelése, és valóban, nagyotmondásból még nem bukott meg egyetlen európai kormány sem, amikor a járványt próbálni kezelte.


Müller Cecília nyilatkozta, hogy zárt térben 15 perc (!) is elég a megfertőződésre. Megmondom őszintén, meglepett ez a viszonylag magas szám, mert a média 1 éve tartó apokalipszis cikkeiből meg az újdonsült celeborvosok nyilatkozataiból nagyon nem ez jött le. Akkor viszont ha az utcán 2 ember elsétál egymás mellett, vajon mekkora az esély a fertőzésre? És vajon melyik a jobb: mindenhol maszkban séltálni, vagy esetleg ha jön valaki szemből, akkor félrehúzódni, hogy meglegyen a távolság, majd folytatni a sétát? De nem baj, vezessünk be általános maszhordást mindenhol, mert az a biztos.


Ugyanilyen vérre menő vitákat folytatnak le sokan a 8 órás kijárási tilalom hasznosságának firtatása ügyén. Aztán látjuk, hogy abból is táncol már kifelé a kormány a legnagyobb esetszámok közepette, mert valószínűleg ott is sikerült belátni, hogy ez a baromság többet ártott, mint használt. Milyen érdekes, hogy a járvány kezelésén nem segített az, hogy az embereket a boltokba tereltük este 7-ig meg megfélemlítettük őket, hogy ha 8-ra nem érnek haza az ügyük intézéséből, akkor megrakja őket rendőrbácsi.

2021. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

Tény az, hogy rengeteg látszatintézkedés van, ezt elismerem. Azt is, hogy a Fidesz rengeteget hazudozik, és azzal van elfoglalva, hogy a járványból is politikai tőkét kovácsoljon magának, kerül amibe kerül, ha félmillió emberéletbe, akkor annyiba.


Persze nem tesz jót az sem, hogy míg mantrázzák, hogy maszk kell, addig Orbán nem használ maszkot, vagy hogy amíg azt mondják, hogy tilos utazni, addig Mészáros utazik, most meg Orbán megy krumpliakadémiát nyitni a világ végére. Nem féltem őt, sőt, csak hát példát kéne mutatniuk.


Néhány jó intézkedés mellett, amit vonakodva hoztak meg, úgy, hogy véletlenül se legyen igazán hatékony, rengeteg rossz intézkedést hoztak.


Milyen már az, hogy a repülőn hazaérkező magyarokat nem zárják karanténba, és csak mondják, hogy mérték a hőmérsékletet, pedig az utasok elmondása szerint nem.

Vagy hogy foci vb-t, vívó vb-t vagy mi a francot rendeztek. Persze tudjuk, csak teszttel, és halálbiztos körülmények között, aztán mégis kiderült, hogy történtek fertőzések.


Na meg a nagy titkolózás sem okés, persze nekik kell, mert a végén még a fideszesek is kiábrándulnának, így hát inkább nem veszik igénybe a nagy szakirányú tapasztalattal rendelkező ellenzéki orvosokat, akik önkéntesnek jelentkeznek.


Ha mutatnának néhány videót, hogy milyen állapotok vannak a kórházban, akkor nem lenne az az összekacsintós rendszer, ami a hatévesekre jellemző, hogyha az anyu nem látja, akkor lehet csinálni, és mindent megoldunk "okosban", mert nincs is vírus, és ha van, akkor sem fertőzzük meg egymást, mert mi barátok vagyunk, szóval mehet a buli is, csak ne vegyék észre, és ha észre veszik, akkor szemetek.


Persze arra nem gondolsz, hogyha elkapod, miattad hány ember életét veszélyezteted, akik ugyanúgy tovább fertőznek másokat. Arra nem gondolsz, hogyha netán lélegeztetőgépre tesznek, akkor másoktól veszed el a helyet a te önfejűséged miatt, mások halnak meg miattad, miattad lesznek még fáradtabbak az amúgy is végkimerülésig dolgozó EÜ-sök. Te csak magadra gondolsz, és ez gáz.

2021. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
10%

"Ha mutatnának néhány videót, hogy milyen állapotok vannak a kórházban, akkor nem lenne az az összekacsintós rendszer, ami a hatévesekre jellemző, hogyha az anyu nem látja, akkor lehet csinálni, és mindent megoldunk "okosban", mert nincs is vírus, és ha van, akkor sem fertőzzük meg egymást, mert mi barátok vagyunk, szóval mehet a buli is, csak ne vegyék észre, és ha észre veszik, akkor szemetek."


Tényleg úgy gondolod, hogy a média meg a celeborvosok túl kevés pánikot keltettek, és kell rá még egy lapát? Hogy az egyszeri ember nem tudja elképzelni, hogy milyen szar állapotok vannak egy kórházban jelenleg, mikor 5 percenként elmondja ezt valaki, meg eleve szinte mindenki járt már magyar kórházban, és nem olyan nehéz elképzelni, hogy a szar egészségügy nagyon sok beteggel még szarabb?


Szerintem épp az ilyen "megmutatjuk, milyen állapotok vannak" jelentésekkel sikerült elérni, hogy ezt a vírust már egyáltalán nem ott kezeli senki, ahol kéne. Naponta jelenik meg olyan cikk, hogy most már tömegesen halnak meg fiatalok, csak elfelejtik közölni, mi a fiatal és mi a tömeges (megjegyzem, nem meglepő a halottak átlagéletkorának csökkenése, amikor százezrével oltották be az időseket). Tavaly tavasszal sportot űztek abból az újságírók, hogy vadásztak 1-1 üres polcot, és úgy állították be, mintha élelmiszerválság lenne, hogy még többen elkezdjenek feleslegesen vásárolni. De lehetne még sorolni, mennyi felesleges, sőt káros pánikkeltő cikk és celeborvosi nyilatkozat/jóslat született az elmúlt 1 évben.


Igen, most szar a helyzet, mert már az egészségügyi kapacitás határán van az ország, ez történt tavaly Olaszországban is. Épp ezért lehet, hogy az apokalipszis cikkeket nem napi 3 halottnál kellett volna kimaxolni. Most már bármilyen vergődése a médiának meg a celeborvosoknak csak ellentétes érzelmeket vált ki. Az embereknek elegük van a csúsztatásból, félretájékoztatásból, egymásnak ellentmondó szakemberekből, meg úgy eleve a teljesen félresikerült járványkezelésből.


De a jó hír az, hogy hamarosan jön a tetőzés és utána a csökkenés. Úgy gondolom, hogy az oltás terjedésével, és azzal együtt, hogy milliós nagyságrendben eshettek át az elmúlt 1 évben a fertőzésen, már nem kell számítanunk ilyen mértékű hullámokra.

2021. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 "Tényleg úgy gondolod, hogy a média meg a celeborvosok túl kevés pánikot keltettek, és kell rá még egy lapát? Hogy az egyszeri ember nem tudja elképzelni, hogy milyen szar állapotok vannak egy kórházban jelenleg, mikor 5 percenként elmondja ezt valaki, meg eleve szinte mindenki járt már magyar kórházban, és nem olyan nehéz elképzelni, hogy a szar egészségügy nagyon sok beteggel még szarabb?"


Jelenleg egyfelől csak a statisztikák jönnek. Ez még akkor se hatja meg annyira az embereket, ha 4-500 lenne a napi halálozások száma, mert nem tudják felmérni.


Figyled a híradókat? egyperces tájékoztatók mennek arról, hogy a fának csapódott egy autó, vagy hogy kigyulladt egy ház, de nem sérült meg senki szerencsére, de arról, hogy mi történik a kórházban, milyen állapotok vannak ott, mennyire hatékony az ellátás stb., ami valóban közérdekű információ, nem tudhatunk.

Néhányan mondanak dolgokat, de azt a kormány elhitelteleníti mondván az ellenzék pánikot akar kelteni.

Nem, az ellenzék nem pánikot akar, hanem azt, hogy az emberek tudják azt, hogy mit kockáztatnak, és milyen következménye lehet annak, illetve legyen nyomás a kormányon, hogy valóban hathatósan segítsék az egészségügyet. Nem sikerpropaganda kell, meg elhitetni, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, hanem mindent megtenni amit csak tudnak annak érdekében, hogy minél több beteg meggyógyuljon, illetve minél kevesebben kapják el a fertőzést.


Mondok egy példát.

Miért ilyen kevés teszt készül?

Történik kontaktkutatás, hogy felderítsék és karanténba helyezzék a potenciálisan fertőző személyeket?


A kontakt kutatáshoz elég lenne 7000 ember távmunkával. Nem tudnának leakasztani hétezer értelmes embert?

Vagy mi értelme annak, hogy egészségügyi rendelőbe ki kell tölteni egy lapot, név, cím és egyéb adatokkal + nyilatkozat, hogy minden rendben, de nem kell leadni, vihetem haza, magyarán pont az, ami a célja lenne, ha fertőzés derülne ki, értesíteni tudjanak, nem tud megtörténni. Hogy történik tehát a protokoll megfelelő betartásának ellenőrzése?

Nem egy esetben, hanem több helyen úgy általánosságban tapasztaltam.


Tehát ha a kontakt személyeket karanténba tennék, akkor elég gyorsan lassulna a fertőzés, és kétlem, hogy ez ne érne meg 7000 ember fizetését, esetleg önkénteseket.


Magyarországon a legtöbb a százezer főre vetített halálozások száma. Ez most csak statisztika, szám, sokakat nem érint, és bizony, sokan fel se tudják fogni, hogy mi van a kórházban, ezért kell készíteni filmet. Amerikában, Ausztráliában, Nagy-Brittaniában, Olaszországban stb. készültek ilyesmik, és nem tilos az egészségügyi dolgozóknak nyilatkozni, de nálunk olyan nagy a szólásszabadság, hogy nem nyilatkozhatnak, így csak név és arc nélkül szólalnak meg, amire mindjárt jön is a válasz, hogy hiteltelen rémhír, pánikkeltés...

2021. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"De a jó hír az, hogy hamarosan jön a tetőzés és utána a csökkenés. Úgy gondolom, hogy az oltás terjedésével, és azzal együtt, hogy milliós nagyságrendben eshettek át az elmúlt 1 évben a fertőzésen, már nem kell számítanunk ilyen mértékű hullámokra."


Ahogy Móriczka elképzeli...

Első gond az elképzeléseddel, hogy a COVID-ot többször is el lehet kapni.


Második gond a számításodban van: sokan vannak a beoltottak között, akik már átestek a járványon, így az immunitás szempontjából rosszabb a valós helyzet.


Harmadik gond az, hogy a nyájimmunitáshoz az első vírusfajtánál becsültek 60%-os hatékony és tartós immunitást (oltás), de a britt variáns háromszor hatékonyabban fertőz, ennél fogva nem 60%-os hanem 80+%-os beoltottság kellene a járvány visszaszorításához.


Negyedik gond az, hogy a beoltottság után átmenetileg növekszik a fertőzésveszély, amiről hallgatnak, és arról is csak halkan beszélnek, hogy a védettség 2-3 hét múlva kezd csak kialakulni.


Mindebből az következik, hogy a nyájimmunitás jóval később alakul ki, mint ahogy gondolnád.


Ezzel szemben nálunk már most bejelentették, hogy 25 vagy hány százaléknál akarnak nyitni. Iskolákat is, pedig akkor még a soron kívül beoltott pedagógusok védettsége ki se alakul.


A nyitás természetesen a járvány erősödéséhez vezet nem immunizáltak körében.

2021. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Én nem azt mondtam, hogy mindjárt elérjük a nyájimmunitást, hanem hogy nem lesznek ilyen durva hullámok. Még mindig az idős, krónikus beteg emberek halnak meg a legnagyobb eséllyel, a fiatal, egészséges emberek körében kb. 0,5%-os a halálozás, annak ellenére, hogy a média más képet próbál lefesteni.


Szerintem az oltások beadásának eredménye már most is látszik az elhunytak átlagéletkorának csökkenéséből. Nyilván vannak olyanok, akiket betegség után oltottak, de cserébe sok olyan is van, akinél soha nem is derült ki, hogy fertőzött volt, volt olyan orvos, aki milliós nagyságrendet becsült.


Egyetértek, a nyájimmunitás elérése nehéz feladat, talán soha nem is fog megtörténni, már több szakmabeli is azt nyilatkozza, hogy influenzaszerű betegséggé válthat a COVID. Szerintem már most is látszik, hogy a tavasz miatt amúgy is visszaszorul a vírus magától is, legalábbis a tavalyi adatok minden egyes országban ezt mutatták, pedig szinte sehol nem voltak komolyabb korlátozások őszig.

2021. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudjuk megjósolni, hogy mi lesz később.


Magyarországon iszonyatosan magas a fertőzés, és szinte semmit nem tesznek annak érdekében, hogy ezt csökkentsék.

Alig van tesztelés, kontakt kutatás meg egyáltalán nincs.


Ez csak azért rossz, mert minél nagyobb a fertőzés száma, annál nagyobb az esély arra, hogy újabb COVID-variánsok alakuljanak ki, és könnyen lehet, hogy egy olyan vírus születik, amire nem hat az eddigi oltás. Lehet, hogy vannak már Magyarországon kialakult variánsok, csak nálunk kevés tesztelés van, és csak ebből kifolyólag nem fedezik fel. Az új variáns csak a a felfedező ország nevét jelenti, nem azt, hogy ott alakult ki, tehát ha nullára csökkentik a tesztet, nagyon megnő Magyarországon egy új variáns kialakulása, bár ennél kevesebb már alig lehet, így növekedni is alig növekedhet az esély, viszont a helyi felfedezés a nullára redukálódik.

Lehet, hogy Orbánnak ez jó, mert nem az ő nevéhez kötődik, de a lelkéhez nagyon is - ha érted a különbséget.


Az viszont nagyon fontos, hogy minél később fedezik fel, annál később tudunk védekezni ellene, és Kína példáján tudhatod, hogy ez mekkora baj, és mellékes, hogy tudatosság vagy dilettáns vezetők miatt van ez így.

2021. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!