Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan helyen miért kell...

Olyan helyen miért kell szájmaszkot hordani lakott területen belül, ahol nincs vagy rendkívül minimális a gyalogos forgalom?

Figyelt kérdés

Gyakran sétálok úgy fél órákat, hogy 10-50 méteres körzetben nincs gyalogos a közelemben. Sőt, van, hogy még az utcában se látni embert gyalogolni saját magamon kívül. Ilyenkor mi a frászkarikának kell szájmaszkot hordani? Kit fogok szétfertőzni, ha például senki sincs látótávolságban?

És muszáj vagyok hordani azt a flancos szájmaszkot, mert ilyen kihalt környéken is szétbírságolták már az embereket a rendőrök, nem is egyszer...



2021. márc. 29. 09:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
76%

Én mikor megyek a buszomra reggel dolgozni, tök egyedül vagyok végig. Mivel több busz jár reggel, így van, hogy annyira eloszlik az napi 10 ember, hogy tök egyedül vagyok még a buszmegállóba is. Sőt, múltkor a buszsofőrrel utaztam kettesben 25 km-t. Szóval valóban, mi értelme? Egyébként nem szoktam felvenni a lakóhelyemen ilyenkor reggel. Viszont a városban igen, mert azért ott már több ember van, de még így is alig. Szerintem ezt eldönti mindenki. Ezzel senkit nem sodrok veszélybe. Mind a tömegközlekedésen, mind a városban, mind a munkahelyemen, ahol elő van írva, ott hordom, szabályosan, ha kell, napi több órán keresztül már 1 éve! De a szabad levegőtől ne fosszon meg senki, ha ezzel mások életét nem kockáztatom. Márpedig tök egyedül egy kihalt utcán nem fogom.

A járványról pedig most is csak annyit, hogy nyissák ki a betegek előtt a háziorvosi rendelőket, meg a kórházakat, igen, a koronások előtt is és nemhogy meghalni nem fog ennyi ember, de még kórházba se kerülni... Próbáljanak bezárni az emberek előtt orvosi rendelőket és kórházakat influenzaszezon idején. Ugyanennyi halott lenne. Nem a vírus ilyen halálos, azt megfelelő kezelés mellett halál nélkül is el lehetne kerülni nem haldokló embereknél, csak ahhoz nem otthon kéne hagyni haldokolni az embereket, meg telefonon "gyógyítani", mert úgy bárki bármit mond, nem lehet.

2021. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
25%
Azért hogy megbetegedj a maszktol
2021. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!