Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az lopásnak számít, ha az út...

Az lopásnak számít, ha az út széli árokból kiások egy ibolyát?

Figyelt kérdés
Csak mert ez rózsaszín és ilyet még sehol sem láttam. Nem ők ültették, nem is gondozzák, szerintem nem is érdekli őket.

2021. márc. 31. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mert az is valaki tulajdonában van. Más kérdés, hogy a lebukás és számonkérés esélye nagyon kicsi.
2021. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Jogilag nem lopás. Az valami másabb kategória. Nem jut már eszembe a neve. De ha pl egy elkerített udvarról lenne akkor jobban számítana. Így viszont nem a telken van, hanem közterületen. Kicsit macerás dolog, de nem jut eszembe rá a szakszó.


Amúgy én megkérdezném a "tulajt", hogy vihetném-e.

De ha nem ők ültették, akkor azt valaki ültette. Ha az önkormányzaté akkor az kicsit megint másabb dolog.

Amúgy nekünk is van rózsaszín rózsánk. Nem annyira nagy ritkaság. Lehet azt venni és biztos nem kerülsz bajba.

Napközben amúgy se tudod "ellopni", 8után meg ki se mehetsz, ha a rendőr meglát akkor meg többet fizetsz, mint a rózsa ára meg még megy a feljelentés is.

2021. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem azért. Hanem mert az ember nem ás ki növényeket közterületről akkor se, ha tetszik neki (magánterületről persze még kevésbé).
2021. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
2021. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges kiásni, szedd le, aztán szórd el, ha megszáradt
2021. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kozterulet! Megloptad az allamot :) ... de ne aggodj, a birosagon tudjak: aki a viragot szereti rossz ember nem lehet :)))
2021. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Azert annak is utana neznek, hogy mit loptam, mert egy-ket ibolya fajta vedett noveny ... ha a lopas nem is lenne olyan nagy bun, a termeszetkarositasert galyarabsagra itelnek :)
2021. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Rongálás és garázdaság azok a szavak amiket kerestek
2021. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lopás,-Virágot lopni nem bűn.Tartja a régi magyar mondás.:)-. de ne ásd ki, az ott szép a helyén. Meg talán az ároktulaja is szereti.

Különösen pedig akkor nem kellene kiásni, ha esetleg természetvédelmi területen él. És jól írták előttem: van pár védett ibolyafaj is.

2021. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*árok tulaja
2021. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!