Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez lopasnak szamit?

Ez lopasnak szamit?

Figyelt kérdés
Biztosan sokan sokkal okosabbak vagytok nalam, igy remelem valaki tud valaszt adni a kerdesemre. Adott egy szerencsetlen szituacio. Egy szuk utcaban, egy embernek probaltam helyet adni, megcsusztam, es egy nagyot estem. Hogy ne a fejemet erje az utes a kezembol kiejtettem a penztarcamat. A kutyam megremult es elszaladt, igy automatikusan az volt az elso, hogy gyorsan visszarantom az uttestrol mielott nagyobb baj tortenik. Mire visszafordultam es realizaltam sokkban allva a torteneseket eltunt a penztarcam. Buncselekmeny vagy sem? Vannak e jogaim ez esetben, vagy szimplan hanyagsagkent konyvelik el...?

2019. jan. 14. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel valaki elvitte, így igen, bűncselekmény.
2019. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abbban az esetben is, hogy ha nem a taskambol, zsebembol lett eltulajdonitva, hanem a foldrol?
2019. jan. 14. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is, mivel a te tulajdonod a pénztárca, másnak nincs joga hozzá, hogy elvigye az engedélyed nélkül.
2019. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Fordítsuk meg a helyzetet. Találsz egy pénztárcát. Vagy bármit, egy telefont, egy órát, akármit. Ez valakinek a jogos tulajdona. A „ki mit talál, övé” elvvel ellentétben ez nem lett a te tulajdonod. Elvileg kötelességed lehetőleg visszajuttatni a tulajdonosának, ha az ismeretlen, akkor leadni a helyi jegyzőnél. Itt nyilatkoznod kell, hogy a tulajdonos kilétének megállapíthatatlansága esetén igényt tartasz-e a talált tárgyra. (Ha jól tudom 3 hónap után, ha nincs meg a tulajdonosa, akkor kapod meg.)


Ha nem így teszel, az tulajdonképpen egyenértékű a lopással.


Az más kérdés, hogy egy utcán eltűnt pénztárca megtalálása eléggé esélytelen. Még ha térfigyelő kamera fel is vette az elkövetőt, akkor sem sok esély van, hogy meg is találják. Hogy a pénzedet visszakapd, az is eléggé reménytelen, mert nyilván ha bemondásra azt mondod, hogy százezer forint volt benne, akkor nehéz ezt bizonyítani is, cáfolni is. De ezt nem tudom megmondani, hogy hogyan működik, ha esetleg elkapják a tolvajt.


Tehetsz feljelentést. Én tartok tőle, hogy sok reményt nem érdemes fűzni hozzá, mérlegeld, hogy akarsz-e erre időt, energiát pazarolni…

2019. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem a penz bosszant , foleg, hogy a java resze kartyamon volt, csupan az hogy rengeteg kep, emlek, az osszes iratom es a kutyam oltasi konyve is benne lapult ... es az hogy ezt szinte a sajat utcamban kellett megtapasztalnom 5 perc leforgasa alatt...

koszonom egyebkent a valaszokat !

2019. jan. 14. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lopás! Mindenképp jelentsd a rendőrségen, hogy legalább az irataidat körözzék.
2019. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen lopás. Pénztárca a legritkább esetekben nő szabadon a földből, tehát ha az utcán van, az valakié volt. Aki megtalálja, köteles a helyileg illetékes kapitányságon leadni, vagy, ha a tárcában van a tulaj elérhetősége, akár közvetlenül vele felvenni a kapcsolatot. Ha nem teszi meg, azzal bűncselekményt követ el.
2019. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!