Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sérülten kaptam vissza a...

Sérülten kaptam vissza a 60.000 forintos, garanciális javításra elküldött alaplapomat de ezt csak egy hónappal később vettem észre, mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Megérkezett 1 hónapja a csomag amin semmi sérülés nyom nem volt. Én h*lye nem bontottam ki azonnal, csak beraktam a szekrénybe és meghirdetettem eladásra. Most jött rá érdeklődő, küldeni akartam neki pár képet az alaplapról ezért most kibontottam, és láttam hogy tele van sérülésekkel, kopással, ütéssel az egész. Mivel nem azonnal bontottam ki a csomagot így azonnal jelenteni sem tudtam a dolgot az Alzának, ők meg ezt kihasználják és semmmiféle kártérítést nem hajlandóak adni. Mit tehetek ilyenkor? Annyiban igaza van hogy nem bontottam ki x időn belül a csomagot, viszont abban pedig nekem van igazam hogy ahogy a tudomásomra jutott a probléma, azonnal jeleztem feléjük. Van értelme fogyasztóvédelemnek? Szerintem felháborító hogy elküldök valamit garanciális javításra és rosszabb állapotban kapok vissza a tulajdonom mint ahogy elküldtem, aztán csak fogadjam el a dolgot..

2021. ápr. 3. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem felháborító hogy elküldök valamit garanciális javításra és rosszabb állapotban kapok vissza"


Igen, az. Viszont teljesen jogszerűen járnak el, átvételkor aláírtad, hogy megfelelő állapotban kaptad vissza.

2021. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. Ezen kár rágódni.

Bamba voltál, így jártál. Ennyi.

2021. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!