Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvenni a gazdagok pénzét...

Elvenni a gazdagok pénzét törvényesen? Alapot és maximumot korlátozó törvény?

Figyelt kérdés

2 milliárd forint felett egyszerűen kötelező lenne beszolgáltatni az államnak.

Durvának tartom, hogy van, aki havi nettó 175 ezer forintból él, másoknak pedig 500 milliárd (!) forintjuk van. Úgy vélem 2 milliárd forintból is óriási luxusban lehet élni, ezzel a pénzzel tényleg bármit megtehet már az ember. Aki megdolgozott érte, hát legyen kőgazdag nyugodtan.

De szerintem az nem elfogadható, ha valaki naponta három országba repül magángéppel, máshol pedig a szülők három napig nem esznek, hogy elég legyen az étel a gyerekeknek. Szóval ha valaki dolgozik nyolc órában, akkor kapjon olyan fizetést, amiből el is tud látni egy családot. Tudom, eléggé kommunista vagyok.



2021. ápr. 6. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Vagyonadó. Sosem vezetik be, mert a gazdagok úgy játsszák ki, ahogy akarják.
2021. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező: én full egyetértek veled. Abszurd, hogy valakinek 10 lakása van, más meg egynek a bérleti díját nem tudja megfizetni, hiába dolgozik.
2021. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De milyen durva már. És nem azt mondom, nem vágyok nagy dolgokra! Amennyit szeretnék: egy saját lakás, egy balatoni nyaraló, annyi pénz, hogy eljussak három országba életem során. Ez egy milliárdos egyheti (!) bevétele. Nem is azt akarnám, hogy nekem adjon bármennyit is az állam a milliárdosok adójából, de legalább a közszolgáltatásokat fejlesszék. Ha már sosem jutok el külföldre, akkor a Suzuki swiftemmel legalább normális utakon tudjak járni az otthonom és a munkahelyem között.
2021. ápr. 6. 22:47
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

De az a pénz, amit elvennél a gazdagtól, az nem a tiéd. És hogy vennéd el? Ha nem készpénzben, bankszámlán van az a vagyon, akkor elvennéd a cégeket, ingatlanokat stb? De hát azok sem a tiéd, az magántulajdon.


Azzal viszont egyet értenék, hogy a bűncselekményből, korrupcióból származó vagyont el kellene kobozni. De aki megdolgozott érte, saját munkájával, eszével, leleményességével szerzett vagyont, attól nem venném el, mert az lopás lenne...

2021. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűen adóztatni. Szerintem 2 milliárd forintos összvagyon (mindegy h készpénz vagy benne van cégekben) termel annyit, hogy az embernek gondja nem lesz soha az életben. Erre a milliárdos mégtöbb milliárdot akar.
2021. ápr. 6. 22:53
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Azért kellene egy kis különbséget tenni. Aki a saját tudása rátermettsége által lett gazdag attól miért kellene elvenni egy fillért is ? Sajnos ez a magyar milliárdosok közül csak néhányra igaz.

A többieket Gyurcsányék vagy a NER tömte ki túlárazott közbeszerzésekkel. Tőlük az utolsó fillérig el kellene venni a lopott pénzt.


Tudod miért keresel ennyit ? Azért mert a fidesz szavazók félnek az európai bérektől mint ördög a tömjénfüsttől. Ha itt bérszínvonal emelkedés lesz orbánéknak annyi. A németek és a franciák addig tűrik orbán illiberális bohóckodását amíg ezen a bérszívonalon dolgozol a multinál és 400 felé közelít az euro.

Ha ez megváltozna rögtön aggályos lenne a magyar demokrácia.

2021. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan nagyon jó hatással lenne a gazdaságra, ha elvennéd pár gazdag befektető pénzét, és csak úgy szétosztogatnád. Egyszer már kipróbáltuk, spoiler: nem működött.
2021. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Azért ha Elon Musk pénzét elvennék az nem lenne túl pozitív.


Amúgy az egyenlőséget egyszerűen lehetetlen megcsinálni.

2021. ápr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

" Szóval ha valaki dolgozik nyolc órában, akkor kapjon olyan fizetést, amiből el is tud látni egy családot. Tudom, eléggé kommunista vagyok."


Más normális demokratikus országokban ez így van, nem kell kommunistának lenni. 8 óra munkából el lehet tartani a családot és tisztességes polgári módon meg lehet élni.

Csak ott a tolvaj politikusokat és az adócsalókat börtönbe zárják hosszú évekre.

2021. ápr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy a vicc is mondja:


A diktatúrában egy ember használ ki téged.

A demokráciában pedig megválaszthatod hogy ki használjon ki.

2021. ápr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!