Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar szabályoknál nagyobb...

Magyar szabályoknál nagyobb erejű légpuska közvetítés külföldről (EU-n belülről) hazánkba törvényes-e?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy törvényes-e 7,5J-t meghaladó légpuskát közvetíteni külföldről az országunkba üzletszerűen? Konkrétan arról lenne szó, hogy Lengyelországból (ott 17J alatt nem engedélyköteles) szállíttatnék ilyen puskát másnak pénzért. A puskával én nem érintkezek, csak kifizetem az illető pénzéből és megadom, hogy hová szállítsák Lengyelországból. Néztem a "Btk. 325. § Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés"-t, de nem tudtam megállapítani, hogy valamely részét érinti, vagy nem, mert eléggé határon mozog. Értékesítésnek szerintem nem lehet mondani. A többi kategória meg nemigen jön szóba, mert nem birtoklom, nem veszem át, nem én szállítom, nem adom át másnak stb... Mivel ezt mind Lengyelországból intézik és küldik le az illetőhöz. Előre is köszönöm a választ!

2018. ápr. 29. 14:00
 1/2 árokpart ***** válasza:
Már hogyan lenne törvényes, hiszen te magad is elismered, hogy nem törvényes. Egyébként ilyen téren ha már az üzleti részét nézzük pár joule-ért, főleg légpuskáért mai világban senki sem kockáztatna. Ha a 7,5 joule-nál erpsebb légpuskát szeretne valaki venni ez nyílt titok, hogy Budapesten nyílt határok miatt már semmivel sem más világváros , mint Amszterdam, Bécs vagy akármelyik, a feketepiacon, viccesenhagngzik, de rendes piacon minden további nélkül be tudja szerezni. Jómagam láttam rendes piacon légpuskát árulni és még töltényeket is hozzá. Természetesen az emberek elé a használt Slavia-t, meg hasonlókat teszik ki, de szinte biztos, hogy van ilyen helyen erősebb is.
2018. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 árokpart ***** válasza:
A másik része meg a dolognak, hogy mi a csudával jobb bárkinek, ha nem 6-7 joule energiájú légpuskája van, hanem mondjuk amit írtál 17. A nálunk megengedett légpuskával akár a saját udvaromban is lőhet célba valaki kedvére pl. hétvégén és mégcsak titkolnom sem kell a szomszéd előtt, sőt át is invitálhatom egy lövésre, mert engedélyezett a tartása és mivel, hogy nem kell rejtegetni az ember élvezettel is lő vele nyugodtan. Míg a 17 joule-ost már rejtegetned kéne, na jó a szomszéd ugyan meg nem mondaná, hogy milyen a légpuskád, de ha netán egyszer véletlenül összekaptok és feljelent akkor a 7,5 joule alattit nyugodt szívvel megmutatod, megállapítják a torkolati energiáját és kinevetik a rendőrök is a szomszédodat. Míg a 17 joule energiás puskánál meg engedély nélküli tartásért megbüntethetnek. Annyival nem nagyobb teljesítményre a 17 joule a pl. 7 joule-nál, hogy látványosan észrevedd. Legfeljebb egy erősebb műanyag valamin egy centivel tovább megy benne a lövedék. Ne képzelj olyan különbséget mintha egy rendes maroklőfegyverrel lőnél, mert köze nincsen hozzá. Viszont ettől függetlenül mégis megütheted a bokádat vele. Ha valaki erősebbel szeretne lőni a légpuskával el kell menni egy nyíévános lőtérre és ott szinte minden fegyvertípussal lőhetsz. Én is pár hét múlva lehet, hogy elmegyek Pestre a Magnum lőtérre 50 bmg lőszert tüzelő (kapaszkodj meg 18 ezer joule torkolati energiájú) mesterlövész puskával nyílik lehetőség lőni, bárki kipróbálhatja aki elmúlt 18 éves. Keress rájuk a Facebook-on.
2018. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!