Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én telefonon megigérek egy...

Ha én telefonon megigérek egy ajándékot valakinek, az szerződésnek minősül?

Figyelt kérdés
Beperelhet engem érte a felvett telefonbeszélgetés alapján, ha meggondolom magam és nem adom oda az ajándékot?

2021. ápr. 10. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
:)
2021. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajándék akkor van ha valakinek oda is adtad. Az ígéret az csak ígéret, ha nem adod oda az szemétség, de perelni nem lehet érte.

A szóbeli egyezség is szerződésnek minősül azonban, főleg ha felvétel készült róla, ami bizonyítható. Szerintem itt az a gond, hogy te másképpen értelmezed az ajándékozás fogalmát mint kellene. Egy egyezség alapján odaígért dolog az nem ajándék akkor sem ha a másik nem ad érte pénzt cserébe. Olvasd el ezt legalább róla:

[link]

2021. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem egyezség alapján odaigért dologról van szó. Felmerült az ötlet, hogy megajándékozom valamivel, de utána meggondoltam magam.
2021. ápr. 10. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajándék alapján nem tudnak beperelni. :)


Szóbeli szerződés létezik és ha előre szól, hogy felvételt készít a telefonbeszelgetesrol fel is lehet használni bíróságon. Viszont ebben ez esetben nincs mit felhasználni.

2021. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"és ha előre szól, hogy felvételt készít a telefonbeszelgetesrol fel is lehet használni bíróságon."


Ha nem szól előre, akkor is fel lehet használni.


Szerződések három formában köttetnek. Írásban, szóban és ráutaló magatartással.

Ha az ajándékra ígéretet tettél, de nem teljesítetted azt elvárható időn belül, akkor perelhető vagy és bizonyíték alapján teljesítésre vagy kötelezhető, hacsak nem szegényedtél el az igéret óta.

2021. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kinek és milyen szituációban


Ha te egy cég nevében vásárlás mellé ígérsz valamit, amit később nem teljesítesz az bizony szerződésszegés

2021. ápr. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!