Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alá sem írt oda sem adott új...

Alá sem írt oda sem adott új szerződésre hivatkozva bért csökkenteni minek minősül a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés

Minek minősül ez a magatartás egy munkáltató részéről?

Mindenki adott feltételekkel határozatlan idejű munkaszerződéssel dolgozik itt.

Adva van a munkaidő adva van a bér (fix alapbér). Ehhez hozzányúlni ezen változtatni csak egy módon lehet elvileg-új szerződéssel. Amíg a jelen határozatlan szerződések érvényben vannak addig sem a feltételekhez sem a bérhez hozzányúlni nem lehet-elvileg.

A szerződések pedig mivel határozatlan idejűek érvényben is maradnak az idők végezetéig hacsak új szerződés felül nem írja őket (vagy fel nem mondanak).


Új szerződés meg addig nem lehet amíg azt a dolgozó alá nem írja. Addig hiába talál ki a munkáltató akármit, amíg alá nem írta a munkavállaló, addig semmis az egész.


És akkor jön a munkáltató és azt mondja holnaptól új szerződés van új munkaidő új munkabér. Eddig ennyit kerestél, holnaptól csak annyit fogsz. Eddig főállású voltál, holnaptól nem vagy az.

Az új szerződést meg majd kapod. Majd valamikor.

És nem ad semmit, új szerződésnek se híre se hamva, így még ha akarnám se írhatnám alá (de nem is akarom).


De azért noha se új szerződés se beleegyezés nincs a dolgozók részéről, azért a munkáltató már az új bért adja. Nem érdekli semmi, nem érdekli a dolgozó beleegyezett vagy sem, nem érdekli hogy az új szerződés még el se készült még nincs is meg, azért már az új bérek jönnek. A kevesebb csökkentett új bérek.


Na ez így jogi értelemben micsoda?


2018. aug. 12. 14:36
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerződés szegés.
2018. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Uncsi. De nagyon
2018. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem unod még?
2018. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Balázska, holnap reggel meló van, pihend ki magad addig!
2018. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nem unod még?"


Nem unom és nem is fogom addig amíg a munkáltatóm egy mocskos csaló. Ha megváltozik nem csal többet én is megunom majd.

De előbb szokik le a levegővételről mint a csalásról úgyhogy még jóóóóóóóóó darabig itt leszek.

Kielégítő a válasz?

2018. aug. 12. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Ezt jogi értelemben Balázskának hívják.
2018. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sallang válaszokat nem figyelembe véve: annyi, amit Andizsuzsi írt. Szerződésszegés.

Persze elég sok helyen divat visszadátumozni hivatalos okiratokat, dokumentumokat, még a közszférában is. Csakhogy ez így abszolút nem szabályos.

Én azt szoktam csinálni, hogy bármit aláírok, ami vissza van dátumozva, az én részemnél az aznapi dátumot írom rá; ill. ha nincs erre lehetőség, akkor ráírom az átvétel dátumát. Ez csak arra jó persze, hogy ha valami gond lenne, akkor tudjam bizonyítani, hogy mikortól volt tudomásom az adott dologról (pl. munkaköri leírásnál lényeges lehet, és volt, hogy csak két hónap múlva kaptam meg).


Amit tehetsz: jogi útra tereled az ügyet. De ilyen munkáltatótól jobb lenne megszabadulni inkább.

2018. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Amit tehetsz: jogi útra tereled az ügyet. "


Pont ennyit mondott a jogász is. Végighallgatott majd közölte: bíróság. Majd hozzáfűzte: de tudja hogy el fogják küldeni ha bíróságra megy....


Erre mondtam neki kössszzzz... akkor nem megyek bíróságra.

Mert állásom elveszítése semmi szín alatt szóba nem jöhet. Más állás nincs, ennek kell maradnia ha a fene fenét eszik akkor is. Akkor inkább marad így ahogy van.

2018. aug. 13. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!