Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A láncfűrész miért nem engedél...

A láncfűrész miért nem engedélyköteles, mint a fegyverek?

Figyelt kérdés

Pl. tilos lőfegyvert, sokkolót, viperát, tonfát, szamurájkardot, nuncsakut meg hasonlókat tartani, holott a láncfűrész ugyanolyan veszélyes, emberélet kioltására egy pillanat alatt alkalmas, ennek ellenére semmilyen engedély nem kell hozzá mint a többi felsorolthoz.

Másrészt azért is lenne jó engedélyhez kötni, mert úgy nem lenne az egész falusi lakosság egyetlen hobbija és szabadidős tevékenysége, hogy minden szemük elé kerülő fát és bokrot kivágnak. Lásd még a környezetvédelem, globális felmelegedés címszavakat.

Pont elég lenne ha a tűzoltóságnak meg mondjuk néhány specializálódott cégnek lenne, és csak fontos esetben kerülne elő.



2021. ápr. 11. 22:39
1 2
 1/18 árokpart ***** válasza:
100%
A felsorolt dolgok közül egyedül lőfegyvert nem tarthatsz a többit tarthatod az otthonodban csak az utcára nem viheted ki mert KKVE eszközök. A kérdésedre is válaszolva azért, mert a láncfűrész munkaeszköz a lőfegyver békeidőben nem igazán nevezhető munkaeszköznek.
2021. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is elég fura. Pedig milyen jó dolog is zsebrevágni az üresen 3-6 kilós szerszámot. :(
2021. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Láttam én már itt nem kevés nagyon ostoba kérdést, de megmondom őszintén, ez még engem is meglepett...
2021. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

"Pl. tilos lőfegyvert, sokkolót, viperát, tonfát, szamurájkardot, nuncsakut meg hasonlókat tartani,"


Ez hol van leírva kedves gyermekem? Mármint a lőfegyveren kívül, hogy bármelyiket is tilos lenne tartani, Jahh hogy sehol? Az cumi. :D

2021. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
A kérdés optimális esetben tévedésen szar esetben szándékos hamis állításon, kitaláción alapul.
2021. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Olvass utána kérdező mert még arra a minimális szintre se értél el hogy ide kérdést kiírhass
2021. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi erővel a kalapácsot, konyha kést, flexet, fúrót, szögbelövőt is títsuk be
2021. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
A panzerfaust be van tiltva?
2021. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
7! A szögbelövö miota nem engedélyköteles?
2021. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 7es vagyok!

Ha jól tudom csak a puskaporos szögbelövőhöz kell engedély.

De olyat nem is veszel a helyi barkácsboltba.

2021. ápr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!