Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahely bevételcsökkenése...

Munkahely bevételcsökkenése indok lehet a bérek egyoldalú megcsonkítására? A szerződések, benne fix bérrel semmit se jelentenek?

Figyelt kérdés

Ugye a bérhez egyoldalúan jogszerűtlen hozzányúlni. Szerződést kéne módosítani, ahhoz meg mindkét fél aláírása kell. Vagy fel kell mondani, ha a cég nem bírja fizetni az alkalmazottat.

De az egyoldalú bércsökkentés miért hajtható végre ilyen könnyen? Holnaptól csak ennyit kaptok és kész.

Akinek nem tetszik ott az ajtó és kész.


Ja hogy ez így megy. Én azt hittem vannak szabályok törvények stb.


2021. ápr. 14. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Napi munkaügyes kamukérdés megvolt. Léphetünk tovább.
2021. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké Balázska.
2021. ápr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha teljesitmeny aranyos a fizetesed, akkor csokkenthetik ... ha csokkentett munkaidoben dolgoztatnak, akkor aranyosan csokkenthetik ... amugy nem nyulhatnak hozza.
2021. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

"Ha teljesitmeny aranyos a fizetesed, akkor csokkenthetik ... ha csokkentett munkaidoben dolgoztatnak, "


És ha egyik sem és mégis csökkentik (én megéltem ezt egy helyen) akkor mi van? Akkor bukott a nagy bölcsesség mert az élet rácáfol?


Ja és hülyeséget írtál mert még csökkentett időben SEM foglalkoztathat egyoldalúan, ha a szerződés teljes állásról szól.

Nem mondhatja hogy járjál be 8 helyett 4 órába fele pénzért, ha 8 órás a szerződés....

2021. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerződés módosítással mindent lehet. Aki meg nem akar módosított szerződést, annak simán felmondhatnak. Közülük csak pár fog perelni, annak fizetnek egy keveset, aztán ennyi.
2021. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

" Aki meg nem akar módosított szerződést, annak simán felmondhatnak"


És mi van ha nem módosítják a szerződést csak simán lecsökkentik a bért? kár a nótát fújni hogy de azt nem tehetik meg mert megtehetik. velem megtették.

Nem írtam alá az újat, nem módosult a régi de akkor is csökkentettek-és nem mondtak fel.

Hát akkor ez megint elmélet vs valóság!

2021. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Saját kérdésre másik felhasználóról válaszolni, az elég kemény. Mindig van lejjebb. A stílus ugyanaz maradt, megismerni messziről.
2021. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!