Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átjelentés minimálbérbe és 4...

Átjelentés minimálbérbe és 4 órába elegendő indok egy azonnali hatályú felmondáshoz?

Figyelt kérdés

Szerződés szerint teljes állású 8 órás és nem minimálbéres vagyok. Ügyfélkapus rutinellenőrzés derített fény rá hogy felvettek bejelentettek ahogy kell majd 1 év után tavaly szeptembertől átjelentettek minimálba és 4 órába. Nem szóltak semmit erről, továbbra is 8ba járok és nem minimált kapok.

EZ így elég egy azonnali hatályú felmondáshoz? nem tökölnék ilyen csaló helyen felmondási idővel, adják ki ami jár, másnap már nem is megyek, és felejtsük el egymást-és örüljenek hogy nem jelentem fel a céget.

Ez így működhet?


2021. jan. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerződésmódosítás nélküli módosítás, amit te nem írtál alá.Kvázi illegális.


Érdemes lenne jelentened a munkaügyi felügyelőségnél.Meg kell büntetni az ilyen cégeket.

2021. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cég adót csal azzal, hogy kisebb bruttó után adózik, ezzel az államot és téged is megkárosít. Ne hagyd annyiban.
2021. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
De készülj fel hogy téged is megbüntetnek illegális munkáért.
2021. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bérlapot nem kaptál korábban?a kiutalt munkabéred nem csökkent?
2021. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"De készülj fel hogy téged is megbüntetnek illegális munkáért."


Vállalom.

Egyébként nem fognak megbüntetni.

Utánajártam.


"a kiutalt munkabéred nem csökkent?"


Leírtam. minek kérdezel rá olyanra amit leírtam.

2021. febr. 1. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!