Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért csinálja ezt az Intrum...

Miért csinálja ezt az Intrum Zrt./Justitia ? Nem nekem, a páromnak küldözgetnek leveleket (évek kihagyásával ismétlik ).

Figyelt kérdés

Én nekem fogalmam sem volt annó az első levélnél, hogy kik ezek, mit akarnak, és miért akarnak pénzt tőle.

Olvastam-hallottam olyat, hogy ez egy nagy kamu (kamu indokokkal, kamu tartozásokat akarnak behajtani), hallottam olyat, hogy ez egy "rendes" cég és nekik ez a feladatuk, szóval sokmindent.

Amikor legelőször megkerestek, akkor levelezésbe kezdtünk, majd idő múltával békén hagytak.

Aztán pár év múlva ismét írtak, megint levelezés, megint szünet.

Most ismét küldtek egy levelet.

Én már nem emlékszem egyik összegre sem, hogy mennyit kértek volna, de a mostani összeg igen magas (lehet, hogy akkor is ennyit kértek, mert eléggé kiakadtunk, hogy miért és hogyan kérhetnek ennyit, de mint mondtam nem emlékszem rá).

És most az áll benne, hogy az 50%át elengedik...


Mi ez ?

Mint valami szerencse játéknál, hogy most 300%os bónusz, most ennyi és annyi haszon, ennyit elengedünk stb...


Mi szerint kéri az eredeti árat, és mi szerint engedi el a felét ?

Többször is írtak, el lettek hajtva, megint próbálkoznak.


Amikor megkerestek (most ugrik be a végén) hogy valami ... több mint 8 éves tartozás félét emlegettek...

Azóta eltelt megintcsak pár év. (Ha jól emlékszem)...


De én nem értem ezeket.

Mással is volt hasonló ?



2021. ápr. 14. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Azt kell kinyomozni melyik ceg fele van tartozasod, es azokkal rendezni, es akkor ezek is beken hagynak. H nem emlekszel nem kifogas.
2021. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes, engem hívogattak meg sms-t küldtek, visszahívtam őket, közöltem, hogy nem engem keresnek és szépen megkértem őket, hogy töröljék a számom a rendszerükből. Azóta nem kerestek.

Mondjuk, én nem tartozok senkinek.


Ha kifizeted a tartozásod, nem fognak zaklatni....

2021. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cégek, amelyek - legálisan - megvásárolják a behajthatatlan tartozásokat. Pl. a BKK és a MÁV is így 1-2 % névértéken el szokta adni azokat, amikhez nem sok reményt fűznek. Ezzel egyrészt egy kis pénzhez jutnak, másrészt meg a korábbi bliccelőket bszogatja egy cég, ezzel elriasztva másokat, akik épp bliccelésen törik a fejüket. Az adósságot megvásárló cég pedig próbálkozik a zaklatás minden formájával, és ha csak minden 10. adóstól be tudja hajtani az eredeti összeg negyedét, akkor már nyereségesek.

Nem tudom, a kérdezőnek milyen céggel volt gondja, meg azt se tudom, hogy a kérdezett cég mennyire legális. Csak azért írtam le mindezt, hogy ha egyszer az adósságot megvette egy másik cég, akkor az eredeti cég felé utólag már hiába fizet, az nem számít, mert az adósságot már eladták.

Most szerintem nem nagyon lehet mást tenni, mint megint megírni nekik - ajánlott levélben -, hogy nincs senki felé tartozásod.

Vagy ha nem is írsz nekik, arra nagyon figyelj, hogy ha egyszer közjegyzőtől kapsz fizetési meghagyást, és arra nem válaszolsz, akkor az jogerőre emelkedik, és végrehajtható lesz.

2021. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Attol hogy ir egy kedves kis levelet, nem fog torlodni a tartozas. Ezt bizonyitani kell, az intrum tudja bizonyitani, ha ezzel nem ert egyet, hivatalos dokumentum kell, ami alatamasztja az allitasat. Az intrumot az MNB felugyeli, eleg komoly szabalyozasok vannak koveteleskezeles teren, csak az emberek ezzel kapcsolatban eleg tajekozatlanok.

Kerdezo, hivd fel az intrumot, abbol bajod nem lehet. Egy telefonhivas, erdeklodes nem kotelez semmire, es akkor valaszt kapsz a kerdeseidre

2021. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!