Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem saját érdekből írtam...

Ha nem saját érdekből írtam alá hamisan egy közokiratot akkor milyen büntetésre számíthatok? Nyilván így is hamisítás, de nem származott érdekem belőle?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Halál
ápr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez tényleg eljön, köszi a választ
ápr. 29. 00:13
 3/7 anonim ***** válasza:

. § (1) Aki

a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az addig oké, de emellett van pénzbirság, vagy megrovás, vagy gyakorlatilag bármi más büntetés is. Letöltendőt mondjuk valószínűleg több milliós sikkasztás meg ilyenek miatt lehet kapni
ápr. 29. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kaphatsz börtönt mert nincs hely
ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

"Letöltendőt mondjuk valószínűleg több milliós sikkasztás meg ilyenek miatt lehet kapni"


Meg ugye közokirat hamisitasert...

ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha valaki sikkasztáshoz használja fel pl. az okiratot, amit hamisít. :D
ápr. 29. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!