Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyást kaptam a...

Fizetési meghagyást kaptam a mai nap folyamán. Kinek kell jeleznem és milyen formában ha nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
Kb 60 ezer forintos telefonszámla tartozás lett a halott nagyapám számláján. Nem lett törölve a szerződése és az én nevemen volt a számla. Nah most én egy jó ideig nem kaptam semmi értesülést erről,mert ugye a nagyapám régi lakásába mentek a levelek. Most ezt kaptam,de a legjobb esetben is csak valahogy részletben tudnám ki fizetni, mivel munkanélküli vagyok 1 éve lassan. Most ilyenkor hova tudok fordulni? Nem szeretnék bíróságra járni emiatt hiszen a halotti anyakönyvi kivonaton kívül semmivel se tudnám bizonyítani h nem direkt nem lett befizetve az összeg. A legjobb az lenne ha tudnának várni néhány hetet amíg lesz munkám és egybe ki fizetném de jogilag nem tudom ennek a módját

2021. ápr. 16. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztóvédelemhez. El kell vinni a szolgáltatóhoz apád halotti anyakönyvi kivonatát és törőlni kell a számlát, ami az ő dolguk és a tartozásod elengedését kéred írásban a helyszínen
2021. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha örököltél a Nagyapádtól, akkor rád száll az adóssága. Ha lemondtál az öröklésről, akkor az államra
2021. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nem ő csak hasznta a kártyát. Minden az én nevemen volt. Valamk Faktorház kft is küldött levelet később,de mire megtaláltam már lejártak a befizetési határidők. Tehát sajnos ez a én jogom most be fizetni hiszen ő csak fizette egy darabig a számláját majd nem. Mi meg a temetés meg minden után teljesen elfelejtettük. Más rokona nincs aki segítene ki fizetni már :( Tehát jogos a közjegyzői levél
2021. ápr. 16. 16:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ha a te neveden volt akkor jogilag te tudtában voltál a vásárlásnak és onnan minden a te sarad. Sajnálom
2021. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Nem is akarok ebből ki bújni. De jelenleg nem tudom ki fizetni az összeget. Kinek kell jeleznem,hogy engedjenek részlet fizetést vagy elengedést egy darabig? Láthatják h semmi bevételem nincs jelenleg a segélyen kívül.
2021. ápr. 16. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel jelenleg nem kell foglalkoznod. A fizetési meghagyásnak ellentmondani lehetne, ha nem értenél egyet a követeléssel. De úgy látom, te egyetértesz vele, nem vitatod. A fizetési meghagyásra nem lehet részletfizetést vagy halasztást kérni, az egyfajta "utolsó figyelmeztetés", mielőtt a végrehajtóhoz kerül a tartozásod.


A végrehajtóval majd még egyezkedhetsz, de ott nem te leszel a jó pozícióban. A végrehajtó fizetésedből, bankszámládról, ingóságaidból, ingatlanaidból is kielégítheti a tartozást anélkül, hogy az együttműködésedre lenne szüksége.

2021. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell jelezned senkinek. Észre fogják venni.
2021. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A jogosultat (akinek személye kiderül az FMH-ból) kellene felkeresni ilyenkor amúgy, mert ő indítja az FMH-t. Elvileg lehet tőlük is kérni részletfizetést (akkor nem kerül pénzbe), de kevés jogosult megy bele. Ha belemegy akkor is kell írni az eljáró közjegyzőnek, hogy ne legyen jogerős az FMH.


A Fizetési meghagyás utolsó oldalán van egy tájékoztató, amiben minden le van írva, hogy hogyan lehet részletfizetést kérni.


A tájékoztató idevágó része:

"A fizetési meghagyás kézbesítésétől számított 15 napon belül a kötelezett fizetésre halasztás, vagy részletfizetés engedélyezését kérheti az eljáró közjegyzőtől, ami nem minősül ellentmondásnak. A kérelem díjköteles, melynek mértéke a főkövetelés 1%-a, de legalább 8000 forint, legfeljebb pedig 15 000 forint. A díjra költségkedvezmény nem engedélyezhető [24/2010. (V.7.) IRM r. 6.§ (1) bek. a) pont].

A befizetéshez szükséges postai készpénz átutalási megbízás bármelyik közjegyzőnél igényelhető."

2021. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!