Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba kerülhetek, amiért...

Bajba kerülhetek, amiért dulakodás közben önvédelemből fejbe vágtam valakit (lehet, hogy lett egy monoklija)?

Figyelt kérdés

egy ismerősömnél voltam (65 feletti férfi), kicsit ittas volt ezért nem bírt magával, én pedig emiatt haza akartam menni. De ő nem engedett el, erőszakkal mindent megtett ,hogy ne tudjak elmenni. Hogy elmenekülhessek többször fejbe vágtam (görkorcsolyával, megütöttem, így sikerült megszabadulnom. Nagyon para volt a helyzet, leszorított a földnek, és úgy tudtam kiszabadulni, hogy fejbe vágtam. Annyira komoly volt a balhé, hogy féltem, hogy komolyabban bántani akar. (puska is van nála és olyan erőszakos volt, hogy bármit eltudtam volna képzelni róla)..

Mi lesz ha feljelent? én nem tudnám bizonyítani ,hogy erőszakkal lefogott és nem engedett el.

25 éves nő vagyok.


2021. ápr. 18. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet. A történet most úgy fest, hogy behatoltál az otthonába és rátámadtál.
2021. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pedig nem ez történt.. szóval olyankor ha valakit megtámadnak ne üssön vissza önvédelemből? mégis mit kellett volna tennem?
2021. ápr. 18. 15:31
 3/7 A kérdező kommentje:
egyébként meg , tudnám azt bizonyítani ,hogy megvolt beszélve, hogy hozzá elmegyek, emrt mindent messengeren beszültünk meg. tehát ez nem úgy jönne le ,hogy betörtem hozzá
2021. ápr. 18. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
És miért nem tettél feljelentést/ hívtál rendőrt? Ha fejbe verted görkorcsolyával többször lehet meg is halt
2021. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem halt meg. max monoklija lett. szóval ha valakit bántanak, és a sértett önvédelemből üt vissza, akkor még az áldozat kerül bajba, miközben az elkövető bántotta?
2021. ápr. 18. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó, hanem a bizonyíthatatlan vádról. Mert ha te lettél volna egy agresszív részeg, ezért vered fejbe, akkor is azt mondanád, hogy ő támadott meg, nem?

De mivel ő se tudja bizonyítani, hogy csak úgy szórakozásból adtál neki, ezért nem valószínű, hogy bajod legyen az ügyből. Egy feljelentés nem ártott volna, csak hogy nyoma legyen, hogy részeg volt.

2021. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na most,ha van bizonyítékod hogy ő részeg volt,az már nyerő szitu,mert akkor simán elmondhatod hogy meg akart verni meg ilyesmi.

De várd ki a végét

2021. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!