Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell foglalkozzak azzal a...

Kell foglalkozzak azzal a tértivevényes levélként feladott és átvett felmondásom végül hova kihez került? Feladtam átvették, a többi nem az én dolgom, nem?

Figyelt kérdés

A főnök szerint ő nem kapott semmit. Tértivevényes levélként lett feladva, átvették, megvan az e-tértivevény. Dátum címhely minden.

Innentől fogva részemről a fáklyás menet, nem? én feladtm, ők átvették, hogy épületen belül ki hova vitte-tette-az dolguk.

A felmondás él és érvénybe is lépett, a 30 napos felm idő már ketyeg.

Nem így van?


2021. ápr. 20. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Na jo, de hat attol meg a felmondasi idodben be kell menni, hogy atadd a feladatokat az utododnak, vagy betanitsd ... nem?
2021. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"hogy atadd a feladatokat az utododnak, "


Csöppet nehéz lesz mert azt az utódot előbb meg kell találni ki kell jelölni és az nem az én dolgom. Én nem mutathatok rá egy X valakire hogy na te vagy az utód neked adom át.

Ha a cég nem jelöl ki utódot és nem mondja azt hogy na neki add át a feladatkört, akkor az az ő saruk.

És erre max 30 napjuuk van (abból 15 máris lepergett) és ha ez idő alatt nem kerítenek utódot hát így jártak, mert én a 30. napig jövök be, akkor lejár a felmondási időm és 1 percet többet itt nem töltök.

2021. ápr. 20. 11:26
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha biztosan jo a cimzésed akkor nem.
2021. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Hogy bizonyítod, hogy az volt a tértivevényes levélben amit te állítasz? Ő azt mondja csak egy darab üres papír volt. Neked kell bizonyítani
2021. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Hogy bizonyítod, hogy az volt a tértivevényes levélben amit te állítasz"


nem bizonyítok én semmit, jövő hét pénteken letelik a 30 nap, du 17h-kor felállok és végleg elpályáztam.


mellesleg a római jogban úgy 2000 éve a vádló dolga első körben bizonyítani, ez eléggé evidens.

2021. ápr. 20. 13:46
 6/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, hiába van elméletben igazad ha a gyakorlatban nem fogod tudni bizonyítani hogy a cégnek valóban a felmondásodat küldted meg. Miért nem adod át személyesen vagy elektronikus levélben IS, hogy biztosra menj?

Ez olyan mint direkt megállni a zebrán az autó előtt, mondván neked van igazad ha elüt, mert a szabály szerint neki kell elsőbbséget adnia a gyalogosnak.

OK, igazad lesz - és meghalsz. Mi értelme?

Hiába van neked igazad ha utána te járhatsz pereskedni és neked kell bizonyítani hogy valóban megkapták a felmondásodat? És ha nem sikerül bizonyítanod?

2021. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"mellesleg a római jogban úgy 2000 éve a vádló dolga első körben bizonyítani, ez eléggé evidens."

Igen.

Ezért neked kell bizonyítanod hogy megkapták a felmondásodat, mert te vádolod meg őket azzal, hogy bár elküldted de úgy tesznek, mintha nem kapták volna meg.

A felmondás nem ennyi, hogy írsz egy lapot és csá! De csináld csak - neked fog fájni!

2021. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Miért nem adod át személyesen vagy elektronikus levélben IS, hogy biztosra menj?"


Na SZERINTED MIÉRT? NA találgass miért nem megyek oda a főnökömhöz hogy írja alá és vegye át kézből?

Na mégis mi lehet az ok el se tudod képzelni , eltaláltam?


Ja és mailben elküldtem, de az ló***r ezt megkérdeztem jogásztól. Mondatja hogy kérem benyelte a spamszűrő.

De a tértivevényes levélre nem mondhatja...



Egybként HADD kérdezzem meg a som szuuperokos GYÖKERET, ha ez így működik "Kérdező, hiába van elméletben igazad ha a gyakorlatban nem fogod tudni bizonyítani hogy a cégnek valóban a felmondásodat küldted meg"


AKKOR HA ÉN A BÍRÓSÁGRÓL NAVTÓL STB KAPOK EGY IDÉZÉST HATÁROZATOT MONDHATOM AZT HOGY KÉREM A BÍRÓSÁG EGY ÜRES LAPOT KÜLDÖTT?

Na ezen gondolkozzunk már el.

2021. ápr. 20. 14:29
 9/20 A kérdező kommentje:

"A felmondás nem ennyi, hogy írsz egy lapot és csá!"


De ez pontosan ennyi. ennyi és nem több.

igazolhatóan dátummal pecséttel át lett véve (ld tértivevény) innetől fogva ez ENNYI. Miért MÉGIS MIT KÉNE MÉG TENNEM?


Áruljuk már el-mit?

2021. ápr. 20. 14:31
 10/20 A kérdező kommentje:

Mikor jogszerű a munkahelyi felmondás?


[link]


"Amennyiben a felmondás közlésére levélben kerül sor, úgy a tértivevény aláírásával igazolható a közlés, azonban az átvétel megtagadásával is beáll az ún. kézbesítési vélelem, így a megtagadás napjával a levél kézbesítettnek, a felmondás közöltnek minősül. Nem árt tisztában lenni vele, hogy a felmondás hatályba lépését nem akadályozhatjuk meg azzal sem, hogy az azt tartalmazó levelet nem vesszük át a postán, hiszen ebben az esetben a sikertelen kézbesítést követő 5. munkanapon szintén beáll a kézbesítési vélelem."

2021. ápr. 20. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!