Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szabálysértést vagy...

Ha egy szabálysértést vagy bűncselekményt bizonyító magánlevelet a hatóság tudomására hozom, azzal elkövetem a levéltitoksértést?

Figyelt kérdés

Példa:


Gizi ír nekem egy levelet, hogy Géza meglopja őt. Teszek egy feljelentést. Gizi a hatóságok előtt félelmében mindent tagad. Beidéz engem is a hatóság, majd közli, hogy akár ebből részemre rágalmazás/hamis vád is lehet. Ha ezután megmutatom nekik Gizi levelét, akkor elkövetem ezzel a levéltitoksértést?


Köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 10. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogos védekezés a részedről. Gizit meg, köpd le!
2020. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gizi egy olyan ember, hogy Gézától ugyan tart, a hatóságok előtt már hajlamos mást állítani, viszont imád fontoskodni, mindenbe beleszólni és imádja a hivatalos formulákat. Az a levél, amit küldött nekem, az is ilyen éppen hogy csak iktatószám nincs rajta, annyira hivatalosnak tűnik. Halkan megjegyezve, ebből az látszik számomra, hogy Gizi kicsit bolond, de legalább is szeret fontos embernek tűnni.
2020. ápr. 10. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!