Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor üzleti ügyben...

Most akkor üzleti ügyben lehet menni szállodába oltási igazolvány nélkül, vagy most már az sem lehet?

Figyelt kérdés

Üzleti útra mennék két hét múlva, de nincs oltásigazolványom. Eddig minden további nélkül tudtam menni, de nem tudom, hogy most fogok-e tudni így dolgozni vidéken.

Eddig üzleti ügyben fogadhattak vendéget a szállodák, de most már nyaralókat is fogadhatnak ha van oltásigazolványuk. De most akkor az üzleti út lehetőség megmaradt, vagy abban meg szigorítottak? Hogyan van most?



2021. ápr. 25. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárhová lehet menni üzleti ügyben. Semmilyen korlátozás nincs rá. Kb annyi hogy Németországban 24 óra tartózkodáson túl, az Egyesült királyságban 48 órán túl kovidtesztet kell csinálni. Én Jelenleg Belgiumban vagyok itt semmi sem kell.
2021. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

"de nincs oltásigazolványom"


Nekem sincs és nem is lesz soha. Jobb lenne ha te is megpróbálnád kiverni a fejedből ezt a baromságot.

2021. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Nem kell mit kiverni, mert nem akarok oltakozni. Ha úgy alakul, akkor inkább remete leszek, de kísérleti nyúl nem. Viszont amíg lehet szeretnék dolgozni és én még viszonylag jó helyzetben vagyok, mert a magam ura vagyok.
2021. ápr. 25. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor dolgozz nyugodtan, nincs igazolványra korlátozva.
2021. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

#3: megnyugodhatsz. Munkához - egyelőre - nincs szükség védettségi igazolványra. Legalábbis a legtöbb munkakörben. És nem is lehet szükség. Mégegyszer: a jelenlegi szabályok szerint. Sőt, gyakorlatilag a munkáltatónak semmi köze ahhoz, hogy van-e ilyened vagy nincs, oltva vagy-e vagy sem.

Egyelőre csak szórakozás szolgáltatások igénybevételéhez _tervezik_ kötelezővé tenni.

Később persze bármi is lehet. Egyetlen törvény sincs kőbe vésve, mint azt a fidesz alatt megtanultuk a sziklaszilárd Alaptörvény sem.

2021. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!