Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz a hír hogy oltási igazolv...

Igaz a hír hogy oltási igazolvány nélkül nem lehet majd menni konditerembe, moziba, strandra stb?

Figyelt kérdés

Ilyet nem csinálhatnak. Az eu kimondja hogy nem diszkriminalizalhatjak az alapján az embereket hogy bevannak-e oltva vagy sem.


És én nem estem át a covidon, nem akarom magam beoltatni se, 19 éves vagyok. Lényegtelen hogy miért nem, csak a jogi oldala érdekel az egésznek.


Ha pl ez miatt nem fognak majd beengedni strandra nyáron, vagy konditerembe akkor ki az illetékes ahol jelezni tudom hogy megsertik a személyiségi jogaimat?


(Eu tanács Parlamenti kozgyules január 27. - i határozat 7. pont 3.2 pontja)



2021. ápr. 23. 10:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%
Én már semmit sem tudok...
2021. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld meg hátha...
2021. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
33%
Email irhatsz a bizotságnak asszem vagy nem tudom.
2021. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
55%
Nem igaz.
2021. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell neked fordulni sehová, nyilván az összes ellenzéki párt rá fog erre cuppanni néhány órán belül. Lesz itt olyan balhé, csak várd ki a végét.
2021. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
68%
Sok sikert, ha esetleg elindulsz ezen az úton akkor kb lehet lesz 2023-ra vmi eredmény.
2021. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
60%
Aki nyámnyilának érzi magát az oltassa be a puhos testit, a normális embereket meg hagyják békén!
2021. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
28%

Az eu semmi ilyet nem mondott ki kérdező.

Bármennyire is próbáljátok ezt erőltetni, az nem diszkrimináció ha van egy feltétele valaminek és ezt be kell tartani. Ezért nem vezethet autót akinek nincsen jogosítványa, nem utazhat jegy nélkül akinek nincsen bérlete vagy nem végezhet műtétet az aki nem diplomás orvos.

A diszkrimináció tilalma nem azt jelenti hogy nem lehet a védettségi igazolvány meglétéhez kötni valamit, hanem hogy nem tehetnek különbséget a védettségi igazolvánnyal rendelkezők között. Vagyis ha kínai boltosnak, a cigány tanítónak meg a Józsinak is van védettségi igazolványa, akkor mindhármukat be kell oda engedni ahol ez az igazolvány a belépés feltétele és nem mondhatják a Józsinak hogy te nem jöhetsz be ide mert nem vagy kínai.

2021. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
41%
Én azt nem értem hogy mire számítottak. Dísznek lesz a kártya? sok hülye xd
2021. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
59%

A dolog szépséghibája, hogy nem ér hátrányos megkülönböztetés, ha elfogadnak X napnál nem régebbi (fizetős!) negatív tesztet is.

Plusz ezt nem az EU mondta ki, hanem az attól teljesen független szervezet az Európa Tanács(nem keverendő az Európai Tanáccsal!), és nem kötelező érvényű, csak ajánlás, mivel az Európa Tanács csak egy gittegylet, semmilyen jogköre nincs.

2021. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!