Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szolgáltatásokat vehet...

Milyen szolgáltatásokat vehet igénybe egy hajléktalan és milyeneket utasíthatnak vissza neki?

Figyelt kérdés

Hajléktalant úgy értem, hogy egyértelműen látszik a kinézetén, szagán, hogy az.

Pl. egészségügyben, állami hivatalban (kormányablak, önkormányzat, bíróság stb) gondolom kötelesek ellátni.

De pl. egy élelmiszerboltban vagy más boltban kötelesek kiszolgálni? Hotelszobát ki tudna venni? Fodrász? Magán fogorvos? Bank, étterem, kávézó, kocsma, könyvtár, múzeum stb.


2021. máj. 3. 20:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és tegyük fel, hogy ezekre a szolgáltatásokra természetesen van pénze :)
2021. máj. 3. 20:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kivesz egy hotelszobat, akkor mar nem hajlektalan.
2021. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmm ez mondjuk jogos, de mielőtt kivenné a szobát még hajléktalan :D
2021. máj. 3. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Olyanokat mint egy hajlékony.
2021. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Boltba miért ne tudna bemenni, ott veszik a kannást is például. Most a védettségis baromkodást leszámítva, mert nem tudom egyáltalán őket beoltják-e, tudnak-e regisztrálni ha akarnak, szerintem a lepukkantabb hostelek, panziók beengedik őket, de ha van rá pénze, ahogy írtad, akkor kicsit ha rendbe szedi magát, akár befújja magát egy tester parfümmel valamelyik Rossmanban meg egy Interspar wcben megborotválkozik máris több helyre fogják beengedni. Amikor én éltem hasonlóan külföldön, akkor kérték a személyit, gondolom itt is kérik a szállásadók, de lakcímet úgyse néznek szerintem itt sem, meg nem rendőrök, kb bármit bemondhat az ember. A kocsmákba meg kell nézni milyen arcok járnak, szerintem gond nélkül bemehet, persze nem az elitebbekbe. A többi felsorolt hely közül is biztos, ha nem engedik be egyből az elsőbe, akkor fog találni főleg egy nagyobb városban olyat, ahova beengedik.
2021. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szolgáltatók megtagadhatják a kiszolgálást, ha nem megfelelően viselkedik az illető, vagy a megjelenése kifogásolható.

Egyszer pl. egy nagyon koszos festő (nem hajléktalan!) akart felszállni egy távolsági volán buszra, és nem engedte a sofőr, hogy ne mocsolkjon össze mindent. Joga, kötelessége megóvni a busz tisztaságát, csak sokan nem teszik meg.

Örültem neki.

Ugyan így örülnék, ha nem utazna tetves, koszos hajléktalan a bkv-n.

2021. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!