Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most, hogy éjfél és reggel 5...

Most, hogy éjfél és reggel 5 között kijárási tilalom lesz, mit fognak csinálni a hajléktalanokkal?

Figyelt kérdés
Pénzbírságra büntetni nem lehet őket, börtönben pedig nincs hely (Ha lenne, az mondjuk jelentős részüknek szerintem áldás lenne.).

2020. nov. 4. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

"kijárási tilalom lesz"


Továbbra sem lesz kijárási tilalom, kijárási korlátozás van érvényben, mint tavasszal 0-24 órában.

2020. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Megbírságolják őket aztán mehetnek leközmunkázni
2020. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg is van kBM rendelet a hajléktalanok utcán tartozkodásának büntetésére


Hős kormányunk alkotta kb 1 éve


Ha visszaemlékszel a média hírt is adott néhány bírósági eljárásról, ahola szerencsétlen hajléktalant kérdezték a bíróságon miért lakik az utcán.

bünőzöként kezelték és meg is büntettek jó pár hajléktalant.

Ami amugy azért is érdekes, mert az alkotmány szerinti szabadságjogok alapján akkor és annyi ideig tartozkodhat valaki közterületen ameddig akar.

Vagyis ha én leülök egy parkban, a padra és ott űlök napokig, ahoz nekem jogom van az alkotmány, és a józan ész szerint is!

Állítólaga közterület felügyelők szeretik is a csöveseket piszkálni, büntetni.

a rendörök korrektebbek ennél

2020. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Házi őrizetbe küldik őket.
2020. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1: Te nem nézted vagy olvastad a tegnapi bejelentéseket? Ebben az időszakban tilos lesz az utcán lenni, kivéve ha munka, vagy egészségügyi okok kívánják meg.


2: És ha nem teszik? (Nem mennek ledolgozni.)


3: De tényleg ez érdekelne, hogy hogyan büntetik őket, akiknek gyakorlatilag már nincs semmi vesztenivalójuk?


4: Azt meg hogyan?


3:

2020. nov. 4. 20:08
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Éjfélig el kell vackolniuk magukat, ötig nincs mászkálás.
2020. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól belengondolsz, járványügyi szempontból jobb nem b@aszogatni őket.


Még mindig jobb, hogy sarkonként 1 hajléktalan alszik, mint egy 20 nm-es szobában 20-an.

2020. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Ők nem kijárnak mert eleve kint is voltak . Ha bentről mennének ki akkor lennének bajban. Mivel nincs ingatlanuk ki se tudnak járni belőle. Így nincsenek veszlyben
2020. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8: De akkor evvel az erővel, ha én kimegyek éjfél és reggel 5 között, és a rendőrség elkap, akkor csak azt kell mondanom, hogy hajléktalan vagyok, igazolványaim rég elvesztek, és így meg is úszom?
2020. nov. 5. 07:29
 10/22 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Nem tudom próbáldki ls ird meg mi volt
2020. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!