Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamarosan mindenhol lehet...

Hamarosan mindenhol lehet majd bankkártyával fizetni Magyarországon. Támogatnál egy olyan törvényt, hogy ugyanígy kötelezően mindenhol fogadják el a kriptovalutákat is?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nekem mindegy. Szerintem az lenne a legjobb, ha egyik sem lenne kötelező, hiszen úgy lenne a legszabadabb.
2021. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Svédországban 10 éve is már csak kártyával lehetett fizetni a buszon. No jó, magyarország az a hely, ahol a hülyék mindhalálig küzdenek azért, hogy nekik ne kelljen változniuk. Eézrt van a sárga csekk, ezért életképes a pósta, és ezért fizetünk mi tisztességes polgárok egy csomó pénzt.

Természetes, hogy csakis akkor leszünk rendes ország, ha a legostobább hülyegyerek is rá lesz kényszerítve, hogy használja értelmes dolgokra a hülye mobilját.

De sajnos... magyarországon a hülyék ezt nem értik meg.

2021. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

"Természetes, hogy csakis akkor leszünk rendes ország, ha a legostobább hülyegyerek is rá lesz kényszerítve, hogy használja értelmes dolgokra a hülye mobilját."

Hát én tavaly nyáron voltam Svájcban. Gondolom senki nem vitatja hogy az egy rendes ország. Na ott elég sok helyen simán kint van hogy az is, hogy "cash only" vagy "nur bargeld", arról meg nem is álmodnak, hogy mindenhol lehessen kártyával vagy cryptóval fizetni. Szóval nem csak Magyarország ilyen, és kifejezetten fejlett országok is vannak hasonló körülmények között.

2021. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Németeket meg svájciakat az egész világ röhögi pénzügyi maradiságuk miatt
2021. máj. 6. 14:58
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Köszönjük kedves 3-as, hogy életedben egyetlen egyszer eljutottál nyugatra, és ott találtál néhány olyan boltot, ahol csak készpénzzel fizethettél. Valószínűleg semmit nem értettél meg az ott látottakból.

2-es voltam.

2021. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Errol lemaradtam, hol mondtak azt hogy bankkartyaval kell lehessen fizetni?


Azt tudom hogy van torveny hogy lehessen online fizetni, de az csak annyit jelent hogy az elado eled rak egy szamlaszamot es megmondja h nyugodtan utalj erre aztan majd ha megjon 1-3 nap mulva gyere vissza az igazolassal es megkapod a termeket... Vicc mar maga a kerdes is.

A cryptot meg akar most is tudod kozvetito cegen keresztul hasznalni... Kapsz toluk egy kartyat es amikor fizetsz akkor elad akkori arfolyamon azt csa. Crypto.com-nak, coimbasenek, sot azt hiszem binancenak is van mar ilyen kartyaja...

2021. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Ellenkezőleg, inkább követni kéne más országok példáját, ahol betiltották ezeket.
2021. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

" Eézrt van a sárga csekk, ezért életképes a pósta,"


A posta nemcsak a sárga csekkekből él.

Azzal együtt én is utalni szoktam a csekkek helyett, de most gondolj bele, hogy van mondjuk egy kis falu, ahol a nyugdíjasoknak a postás viszi ki a pénzüket, mert nincs bankszámlájuk, sőt bankfiók sincs. Ott hogy a fenébe tudna másképp fizetni, mint csekken?

A kriptovalutával való fizetésre szerintem meg még várni kell egy darabig.

2021. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
A spekuláns vénasszonyok ma is azzal fizetnek
2021. máj. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább kezdjük csak azzal, hogy megszűntetjük a kp-t. A posta meg átalakulhat a kisnyugdíjasok bankjává felőlem. De rohadt irritáló, hogy bent tartjuk a rendszerben ezt az elavult fizetési módot, ami ráadásul a fekete gazdaság melegágya.
2021. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!