Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a rendőrségen...

Feljelenthetem a rendőrségen a VW Fox tulajdonosát tiltott önkényuralmi jelvény használatáért?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, ráadásul autóból, hogy az egyik mellekutcaban egy ház előtt egy Fox autó hátulján krómozott náci kereszt van rarakva. Olyant, amilyent pl a Lemmy hordott a nyakában, nem tudom ki mennyire van képben vele és a Motorhead zenekarral (RIP) kapcsolatban. Szóval, ez az iron cross vagy mi van a Kocs hátulján. Ez tiltott önkényuralmi jelkép, nem? Én a helyében kussolnek a szégyenteljes náci múlt miatt, nem ráadásul reklámozni, nyíltan az autó hátuljára kitenni! Valahogy ezek a Fauve tulajokkal nagyon elszaladt a szekér! Mire vagytok ennyire büszkék, a nácik alapították ezt a márkát... Tegyek bejelentést vagy ne, ez itt a kérdés!

#rendőrség #feljelentés #Volkswagen #nácizmus #Tiltott önkényuralmi jelkép
2021. máj. 7. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Ne
Kommentben fejtem ki
18 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy, mielőtt jelentgetsz fel. Nézd meg nem-e fordított horogkereszt az, mert az teljesen mást jelent. 😁
2021. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
17%

Ha én kiírtom a fél világot egy lópatkó zászlaja alatt, akkor tiltsák be a lópatkót?

Inkább nézz utána mi az a szvasztika.

Ja és ennek rohadtul semmi köze a közlekedéshez.

2021. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyértelműen "igen" a válasz. Feljelentheti, igen. Akárki feljelenthet akárkit. Az más kérdés, hogy érdemes-e, meg lesz-e bármi foganatja.
2021. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

A vaskereszt nem tiltott önkényuralmi jelkép, már a nácik előtt is adták.


[link]

2021. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Timi_R75 ***** válasza:
10%

Természetesen minden náci patkányt érdemes, és KELL jelenteni.

Csakis így leszünk rendes országgá.

Szurkolok neked.

2021. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

A vaskereszt egyáltalán nem náci dolog....


Jelentsd de nem tíltott :D


Már az 1800-as években is használták.


Amúgy ha sarló kalapács lenne akkor is habzó szájjal rohannál a police-hoz?

2021. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

A vaskereszt sehol sem tíltott jelkép. Sőt! A középkorban is használták


[link]

2021. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Az önkényuralmi jelkép a magyar jog szerint olyan jelkép, amelynek használatát törvény tiltja, s amelyek a következők: horogkereszt, SS-jelvény, nyilaskereszt, sarló-kalapács, ötágú vörös csillag vagy ezeket ábrázoló jelképek – kivéve, ha ezek ábrázolása ismeretterjesztő, tudományos vagy művészeti célokat szolgál.


[link]



Magyarországon nincs tíltva.

2021. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Már megint itt van a napi hülyeségével.
2021. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
A horogkereszttel kevered. A horogkereszt tiltott jelkép, mivel Hitler náci pártjának a szimbóluma volt. A vaskereszt nem tiltott, mert az a német légierő szimbóluma és semmilyen köze nincs a nácizmushoz, az első világháború óta használták a németek, Hitlertől és a nácizmustól függetlenül.
2021. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!