Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy is van az önvédelem??

Hogy is van az önvédelem??

Figyelt kérdés

Mondjuk,valaki légpuskával kilőnné a kutyámnak a szemét,vagy lelőnné,akkor én is jogilag kitörhetem a nyakát?

Tegyük fel hogy ő lakásán lövöldözne,és én kimegye,kutyám melletem lenne,és akkor lőne,akkor hivatkozhatok arra hogy rám lőtt?

Vagy b,én is lelőném a kutyáját,vagy a ő szemét??

Vagy van egy másik esett:

Mondjuk valamenyik hülyegyerek elkezdené a tengeri malacomat bántani(ütögetni,rúgdosni),és ezért behúzznék neki a szeme alá (rögtön amikor üt),akkor önvédelem?



#Állatkínzás,jog,verekedés,bunyó,gyilkosság,tengeri malac,kutya
2021. máj. 7. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Csak akkor nem szo*at meg a bíróság ha bizonyítani tudod hogy önvédelem volt. Ez Magyarország
2021. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1

Igen,mondjuk úgy gondoltam hogy felveszem sport kamerával,és úgy tudnám..

Lakásra is felszerelek a jövö hétre..

2021. máj. 7. 20:24
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Akkor is téged vesznek elő hogy személyiségi jogokat sértesz.
2021. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3

De nem is őket videóznám hanem a állatomat (sport kamera)

És csak saját telket videóznám (rendes)

2021. máj. 7. 20:34
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Semmiképp nem törheted mi másnak a nyakát, mert légpuskával rálőtt a kutyádra. Honnan veszel ilyen képtelenséget. A többi is marhaság, próbálj civilizált élőlényként viselkedni, nem egy akciófilm forgatásán vagy. Amúgy meg hogy kerül egy "hülyegyerek" a tengerimalacod közelébe? Direkt meghívod magadhoz tengerimalacot verni? Válogasd meg, kit hívsz meg magadhoz.
2021. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5

Tengeri malacot kiviszem folyton fűves részre,és gyakran vannak ott hülyegyerekek.

Hát,civilizált embernek tartom magam,de azért nem tűrném el hogy bárkit is bántsanak (állatot vagy embert)..

2021. máj. 7. 20:44
 7/16 A kérdező kommentje:

5

De állatot soha se bántanék,mert elveim vannak..

2021. máj. 7. 20:46
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Bolond!
2021. máj. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8

Miért lennék bolond?

2021. máj. 9. 10:09
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
🤦‍♀️
2021. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!