Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelem esetén engem büntetn...

Önvédelem esetén engem büntetnének meg?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk megtámad valaki, én pedig önvédelemből lefújom gázsprayel amitől megvakul, vagy más sérülései lesznek, akkor engem büntetnének meg?
2021. máj. 3. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Elméletileg nem. Persze nem árt, ha van szemtanúd.
2021. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Az önvédelem mértéke nem lehet nagyobb mint a támadás mértéke.

Gázsprayt akkor használhazsz ilyen meggyiségben, és célirányosan a szemébe fújva, ha ő is azzal támad.

2021. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De basszus, egy nő hogy máshogy védhetné meg magát egy férfival szemben? Inkább hagyjam, hogy megerőszakoljon/megöljön?

Egyébként ha valaki megtámad gondolom erőszakosan teszi, megüt/megrúg stb, szóval az nem hiszem hogy kisebb mértékű támadás mint a gázspray. Mivel nőként én nem tudok olyan erővel ütni vagy rúgni, nem csinálhatom azt, amit a támadóm. Ez akkora hülyeség...

2021. máj. 3. 10:13
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

1: Ez nem "egyéb" kérdés!

2: Mérlegelik a védelem mértékét és jogosságát. A JOG kategóriában ezt már sokszor leírták.

2021. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

#2: Ne írj már ekkora ökörségeket! Meg aztán hová fújja, ha nem a szemébe?! A cipőjére?!


Kérdező: nyugodtan fújd pofán, ha valaki megtámad. A lényeg, hogy csak addig tarthat védekezés, amíg a támadás!

2021. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2021. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Inkább hagyjam, hogy megerőszakoljon/megöljön?"


Ezzel megúszhatod a börtönt.

2021. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 te jó ég, és ez szerinted normális dolog? Erőszak kontra börtön, választhatok? De egyébként nem tudom elhinni, hogy nyomós és elegendő bizonyítékkal, amivel alátámasztom a tényt hogy önvédelem volt és engem megtámadtak (pl utcai kamera, szemtanú, sérülés a testen, stb) ezek után is engem büntetnének meg, és nem azt aki eleve rám támadt.

#5 Köszönöm!

2021. máj. 3. 11:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fújd le ha megtámad. Ha bíróságra kerül sor, akkor pedig mondd el hogy te az életedet féltetted és halálosan megvoltál rémülve, és akkor úgy érezted a veszélyhelyzet ezt megköveteli. Így valszeg nem fogsz kapni semmit.
2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben nem büntetnének, hisz nincs miért. A gázspray egy legális önvédelmi eszköz, és teljesen jogosan használható ha megtámadnak.

Ha ebből neki egyéb sérülése lesz, mert mondjuk vakon botorkálva felbukik valamiben, és beveri a fejét, az már nem a te sarad hisz nem te gáncsoltad ki.

Te például akkor lennél büntethető ha a támadót már ártalmatlanítottad, mondjuk már a földön fetreng a szemét dözsölve, és ekkor hogy érezze a törődést még jól megrugdosnád.

2021. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!