Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bedobom valakinek a levelei...

Ha bedobom valakinek a leveleit a kukába abból lehet bajom?

Figyelt kérdés

Egy gonosz ember, maradjunk ennyiben. Régebben nálunk volt a címe, néha kap ide fontos leveleket.

Ha ahelyett hogy elküldeném neki az új címére, csak bedobom a kukába, lehet bajom később ha kiderül?


Jogilag értem, nem az, hogy vita lesz belőle vagy akármi.

Ne menjünk bele miért, de megérdemli.



2021. máj. 9. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor szerintem lehet bajod ha valami fontos levele jön, amiben esetleg valami pénzzel kapcsolatos dolgok vannak, aztán ha utána kinyomoztatja hogy hol keveredhettek el a levelek és beperelhet mert vagyoni hátrányt okoztál neki. Főleg ha olyan gonosz mint ahogy írtad.
2021. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd a postán, írd ki a postaládára pár hétig, hogy "Nagy Géza már nem lakik itt, címét nem ismerem", aztán annyi.
2021. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az 5 évvel ezelőtti tulajnak jön állandóan levele hozzám, mindet kidobom, már egyszer a NAV is kijött, hogy keresik, megmutattam a tulajdonlapom, nem itt lakik, kész. Nem lesz belőle bajod.
2021. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Postán, akár neten bejelented, hogy az ember elköltözött, ki sem viszik a küldeményeket.

A bibi akkor lehet, ha neki a lakcímkártyájában szerepel, mint állandó/ ideiglenes vagy levelezési címnek adta meg. Bár a levelezési cím más kategória.

Ha nincs oda bejelentve hozzátok, neki kell gondoskodni a szolgáltatóknál az új cím módosításról, postai utánküldésről stb.

Ha neki sehol nem szerepel ez a cím, nem tud pereskedni, nincs alapja. Bármilyen levélről is legyen szó.

Csak mondok egy egyszerű példát. Vettünk egy lakást, az előző lakó (akit nem ismerek, nem tudom hol lakik stb) intézte ugye az okmányait stb. Mégis cetelem meg egyéb helyeken ez elmaradt. Jöttek a levelei. Nem kötelességem gondoskodni róla, hogy én juttassam el neki. Jelentettem postán. Mi jogon pereskedne? Bár lehet ismered vagy nevelő faterról stb-ről van szó, ha nincs lakcímén ott az a cím, nincs alapja.

2021. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem

De javaslom, hogy jelentsd ki a lakcímedről

2021. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Meg fogsz lepődni, de nem kell felbontani, hogy megvalósuljon a levéltitok megsértése.

Ha annyira ki akarsz vele tolni, akkor vidd vissza a postára, hogy küldjék vissza a feladónak címzett ismeretlennel.


"Egy gonosz ember, maradjunk ennyiben"

Ahogy látom neked sem kell gonoszságért a szomszédba menni. De ha ettől alszol nyugodtan. Teljesen érdektelen amúgy, az ő nevére szól, ha kellően fontos és kiderül, hogy kidobtad, akkor akár börtön is lehet belőle.

2021. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Semmi bajod nem lesz belőle.


Ne, hogy már Te irogass ide - oda.

Kijelentkezni az ő dolga.

2021. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Börtön, persze. Eleve az ilyen top secret leveleket ajánlva hozná a postás, ha bedobja kis istván levelét nagy anna postaládájába, aki kidobja, az hadd ne az ő problémája legyen már...
2021. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

#8 Ennek azért örülök :)


Nagy Anna

2021. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!