Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lehet ezek ellen valahol/v...

Nem lehet ezek ellen valahol/valakinek panaszt tenni? Vagy ez természetes?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek több, mint 14 éve. Kárpátalján születtem. Évente többször meglátogatom a családtagjaimat.


A legutóbbi határátkelésem valami borzalom volt. 8 órát álltam a sorban... Az idegbaj kerülhetett. Persze sosem volt leányálom egyik határátkelő sem, de az elmúlt időszak mindent felülmúl.


A vámosok szinte egyáltalán nem dolgoznak. A gyalogos sorok is katasztrófálisak. Az a sok szerencsétlen... és még az ennivalójukat is elszedik. Húst tilos átvinni a határon, tehát a szendvicseket elveszik, de igazából volt ott minden kidobálva. Olyan dolgok is, amik nincsenek a tiltó listán.


Arról már nem is beszélek, hogy minden határőr azt hiszi magáról, hogy rendőrakadémiát végzett és olyan fontosnak érzi magát, mintha legalábbis az FBI-nak dolgozna. Sokuk lekezelő, nem ismeri az udvariasságot, olykor pofátlan. Olyan dolgokat mond és kérdez, ami már kellemetlen.


Miért művelik ezt? Miért nem lehet normálisan dolgozni, normálisan beszélni az emberekkel? Na és persze sehol sincs kiírva, hogy panaszt hol lehet tenni. A korrupció jelentésére kiraktak egy telefonszámot, de ha őket akarná valaki jelenteni, az már nem lehetséges.


Tényleg nem lehet ez ellen az embertelen bánásmód ellen tenni semmit? És pont a magyar vám csinálja ezt. Ukrajnában virágzik a korrupció, mégsem ilyen szemetek az ukrán határőrök, nem kötekednek. Bezzeg a magyar vámosok... Egész nap röhögcsélnek, egyik cigarettát szívják a másik után, ugyanis nekik majd mindig szünet van, az embereket mert verje a guta a kocsikban.


Ez mindenütt így van az országban, ahol határátkelő van?


2019. máj. 8. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Lónyánál, Barabásnál mindig gyorsan át lehet menni, most sincs 15 perc várakozás sem:

[link]


Aki egyszer-egyszer utazik magánszemélyként, annak érdemes kerülni. Nem kimondottan, ezért csinálják ezt, hogy az embereknek elvegyék a kedvét attól (nem csak az ukrajnaiaknak, hanem a magyarországiaknak is), hogy a törvényesen behozható vámmentes személyi poggyásszal (300 Euro, ezen belül lehet pl. 40 db cigaretta, 1 liter égetett szesz) bizniszeljenek. Bár a 1186/2009/EK rendelet szerint ez is csak alkalmi jellegű lehet (ésszerű időn belül nem egy sorozat részeként valósul meg), nem tartják nyilván, így lehetne vele trükközni, ha az "időfaktor" nem lenne...

2019. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Egyáltalán nem igaz, amit az oldal ír várakozási időnek. Hazugság az esetek 90%-ban. A héten pl. kilométeres sorok vannak... Tag vagyok határátkelős csoportokban, vannak akik fél napig állnak egy helyben. De 7-8-9 órát minimum.


Tudom, sokan bizniszelnek a határon. Ez nem újkeletű dolog. De az embertelenség, ami kialakult, az viszont igen. Arról nem is beszélve, hogy gondolom csak a nyomorult szegényeket szedik szét, a gazdag csávók meg kamionokkal viszik napi szinten az árút. Értem ezalatt, hogy a korrupció mindkét oldalon továbbra is virágzik, az egyszerű ember még szedved, sőt csak azokat szivatják. 😡

2019. máj. 8. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagypolitikához közel esők bizniszeléséhez közpénzből vasútat is építenek (már az építése is nekik biznisz, pl. Budapest-Belgrád vasútvonal). A sima ügyeskedők a rendőröket, vámosokat kenik meg. Útóbbiak is sokszor megbuknak...

Példaként:

[link]

2019. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh Igen, én is sok ilyet olvastam, hallottam. És mindennek az egyszerű határátkelők isszák meg a levét. Olvastam, hogy tegnap leállt a rendszer az összes határátkelőn Magyarországon, utána az áram is elment. Mint a mesében... Na gondolhatod mennyi kamion gurult át.
2019. máj. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!