Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A januárban felmondott bérleti...

A januárban felmondott bérleti szerződésem után a lakás tulajdonosa nem hajlandó visszafizetni a kauciót, csak feltételekkel. Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Októberben sikerült eladnom a lakást, melyet édesanyámmal laktam közösen. A szerződés szerint a lakást fél évig visszabérelhettem volna, a bérleti jogviszonyt azonban felmondtam januárban édesanyám hirtelen halála miatt, valamint amiatt, hogy a bérleti díjat egyedül már nem tudtam volna kitermelni. A kaució összegének visszautalását az új tulajdonos az én hagyatáki tárgyalásom időpontjához köti, addig nem akarja visszautalni nekem az összeget. Arra hivatkozik, hogy az ügyvédje azt tanácsolta nekik, hogy várjanak a hagyatéki tárgyalásom időpontjáig, ami után egyértelművé válik, hogy édesanyám után egyedüli örökös vagyok, így a kaució összegét is egy összegben nekem utalhatják majd át. A kérdésem az lenne, hogy létezik ilyen? Van erre jogalapjuk? Ha a hagyatéki tárgyalásig még egy évet kell várnom, akkor egy éven át nem utalják vissza nekem a kaució összegét, ami szerintem messze nem korrekt lépés a részükről. Létezik ilyenkor valamilyen igazolás, papír, amellyel igazolni tudom feléjük, hogy édesanyám után valóban én vagyok az egyedüli örökös?

2021. máj. 12. 11:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdést azért írtam ki, mert ha a home office várhatóan hamarosan megszűnik, nekem pedig vissza kell majd költöznöm a főváros közelébe, és mindenképpen új albérlet után kell néznem, melyre 3 havi kauciót kell majd letennem, azaz szükségem lehet majd a pénzre. Mivel tudom igazolni korábbi lakásom tulajdonosait arról, hogy édesanyám után egyedüli örökös vagyok. Van egyáltalán közük akár ahhoz, hogy hanyadik örökös vagyok, vagy ahhoz, hogy mikor történik meg a hagyatéki tárgyalás?
2021. máj. 12. 11:12
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Csak en nem ertem a kerdest?

Eladtad a lakasodat amit bereltel is magadtol vagy mi?


Felmondtal egy szerzodest ami neg fel evig tartott volna hatarozott idoben?

2021. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A lakást (miután eladtam októberben), novembertől visszabérelhettem az új tulajdonosától maximum fél évig, ami a szerződésben is szerepelt. Édesanyám váratlan halála után azonban kénytelen voltam kiköltözni az ingatlanból, mivel egyedül nem tudtam volna tovább fizetni a bérleti díjat. 2 havi bérleti díjat még ki tudtam csengetni nekik, de közös megegyezéssel január végével felmondtam a bérleti szerződést, és végleg kiköltöztem az ingatlanból.
2021. máj. 12. 11:20
 4/12 A kérdező kommentje:
A lakás édesanyám tulajdonában volt, így a lakáseladás összegét, és a kauciót is az ő számlájára utalták át, ami innentől kezkdve zárolva lett. Mivel a számla végleg zárolva marad, az új tulajdonosok többé nem tudnak utalni rá, mivel az összeg visszapattanna. Az én számlaszámlámra viszont a hagyatéki tárgyalás megtörténte után hajlandóak visszautalni a kaució összegét, mert állítólag a jegyzőtől kapott igazolásból derül majd ki nekik, hogy egyedüli örökös vagyok, és mint olyan, a kaució teljes összege is nekem jár vissza egy összegben. Január óta 4 hónap telt el. Megpróbáltam beszélni velük, de hajthatatlanok, utalni csak a hagyatéki tárgyalás után hajlandóak, ami még akár fél évig, vagy talán egy évig is várhat magára. Nem érzem korrektnek a dolgot, de mivel nem ismerem a jogot, nem tudom, hogy ez valóban korrekt lépés-e a részükről.
2021. máj. 12. 11:24
 5/12 A kérdező kommentje:
helyesbítés... túl gyorsan gépeltem. Egyszóval a kauciót még nem utalták át. Édesanyám számlájáról UTALTUK át nekik mi a lakásbérlés elején a kaució összegét. Bocsánat.
2021. máj. 12. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Ki berelte a lakast? Ki volt a berlo a szerzodesben? Edesanyad vagy te?
2021. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed totál zavaros.


A hagyatéki tárgyalás nem szokott egy év múlva lenni, sokkal hamarabb lesz.


Megértem az ügyvédet, ha édesanyád is része volt a szerződésnek, ugyan honnan tudhatná, ki lép a helyébe, amíg nem ment le a hagyatéki. Még az is lehet, hogy írt végrendeletet, amiről nem tudsz és nem is te elszel az örökös.

2021. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Édesanyám kötötte meg a bérleti szerződést, amikor még élt. Halálát követően én béreltem vissza az ingatlant még további 2 hónapig, melyet közös megegyezéssel január végével sikerült felmondani az új tulajdonosokkal. Végrendelet nem íródott, én legalábbis úgy tudom, hogy soha nem foglalkozott ilyen dolgokkal. Ha mégis, a későbbiekben úgyis ki fog derülni.
2021. máj. 12. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám kötötte meg a bérleti szerződést, amikor még élt


Ez esetben teljesen jogos a dolog...

2021. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy visszaberelted? A halalat kovetoen irtatok uj szerzodest?

Mi van abban a szerzodesben?

Nyilvan Anyad altal fizetett kauciot nem fogjak neked odaadni csak a torvenyes orokosnek mivel ha kiderul, nem neked jarna, akkor utana masik orokos kovetelhetne ugyanazt a penzt.

2021. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!