Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eszközökkel lehet...

Milyen eszközökkel lehet vádekezni és visszatartani valakit?

Figyelt kérdés

A településemen már szinte hetente tettlegességig fajulnak a dolgok, legyen szó bármiről. Ha az itteni kissebségnek nem tetszik akár egy mondat, ott előkerül a boxer.


Mi polgárőrök vagyunk itt akik mernek velük szembeszállni, mivel a rendőrség 20 km-re a településtől található 1-2 járőrautóval. Szóval mindenhol nem tudnak ott lenni.


Ezen a héten már az ifjú polgárőreinket is megtámadták. Mivel nekünk a tettenérés és a visszatartás a feladatunk elfutni nem futhatunk, éppen ezért merült fel milyen eszközök állhatnak rendelkezésünkre.


Szóba jött hogy minden egyes járőrnek adunk gázspray-t olyan hatóanyagút és tartalmút ami minden állampolgárnál lehet, illetve fém rúdlámpákat.


Felmerült a bilincs is, amiről nem tudom az álláspontot, csupán annyit hogy szintén minden állampolgár által viselhető.


Ugye a tettenért személyt jogunk van visszatartani, erőszakra erőszakkal válaszolhatunk arányosan, viszont nem tudom hogy megbilincselhetnénk-e. Mert valljuk be egy adrenalintól feldühött személyt nem a legkönyebb puszta kézzel földre vinni, földön tartani.


Lenne lehetőségünk gumibotok beszerzésére is, erről sem tudom mi a helyzet.


Illetve a gáz-riasztó fegyver engedéllyel történő viseléséről se.


Tehát a kérdésem az lenne hogy a fenti eszközökből mit hordhatunk? Ha hordhatjuk ezt nyíltan vagy rejtve? Használhatjuk is? Illetve ezeken kívül miket ajánlotok?



2021. máj. 16. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Ügyvédje csak van a polgárőrségnek
2021. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne? Eddig enm volt rá szükség, és ha most lenne is miből?
2021. máj. 16. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt tudom tanácsolni, hogy keressetek olyan lehetőségeket, amik során lehet ingyenes jogi tanácsadást kérni, civil szervezeteknek, egyesületeknek szokott lenni ilyen. ERKE honlapján szerintem találtok infót erről.


A másik lehetőség pedig, hogy felveszitek a kapcsolatot a területileg illetékes rendőrkapitánysággal és velük megállapodtok vagy tőlük kértek útbaigazítást.

2021. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viperával xarrá veritek őket, majd ennyi.
2021. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem: gumibot, tonfa KKVE eszköz közterületen nem viselhető, bár vannak erre ellnpéldák.


Bilincs viselhető,de annak használata nem tisztázott.


Gáz-riasztó: engedéllyel rejtve viselhető. A rejtve viselés nem fér össze a formaruhával így ez kizárva.


Marad a mag-lite. Nem lettünk előrébb, de legálabb tiszábban látok.


A vipera hatásos eszköz ellenben sérülést is okozhat. És szintén KKVE

2021. máj. 21. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:

5.-re.


Bilincs, kötél, drót, bármit rátehetsz, hogy visszatartsd. Vegyetek kábelkötegelőt!


Gázpisztoly viselésre van rejtett tok: [link]


Vipera: Ha nem veritek őket, de ők vernek titeket, és ti nem toroljátok meg, akkor inkább hagyjátok a polgárőrködést! Hidd el a verésből értenek, de abból is, ha esetleg beígértek egy kiadós, csoportos nemi erőszakot az egyik 8 éves rigólánynak...vagy egy koktélt a házra. Nem szabad hagyni őket!!!

2021. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem megtorolni akarjuk hanem megvédeni magunkat, és elfogni őket.


Ti lehet koktélt dobtok a házukra, vagy veritek őket, de mi nem akarunk ebből még magunknak problémát

2021. máj. 21. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:

7.-re.


Akkor sok sikert! Vegyetek mindenkinek: [link]

2021. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Remek... köszönjük.
2021. máj. 21. 19:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi gázsprayt hordunk.

Nem sok, de legális és azért nagy segítség.

2021. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!