Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházi belső szabályrendsz...

Társasházi belső szabályrendszer nem betartásából mekkora gond lehet? (Saját ingatlan)

Figyelt kérdés
Tetőtéri lakásom van és nyáron elviselhetetlen a meleg. Most végre úgy állok anyagilag, hogy be tudok szereltetni egy légkondit de 1-2 éve hoztak egy szabályrendszert, hogy úgy lehet beszereltetni légkondit, ha azt a többi lakó engedélyezi, de egyrészt erre nincs időm, másrészt van néhány bolond szomszédom, akiket kerülök minden áron, félek csak szórakozásból megvétóznák a dolgot, nekem viszont egészségügyi problémák miatt szükségem van erre már. Ha nem kérdezem meg a szomszédokat mit lehet tenni velem, ha saját lakásba szeretetnek és amúgy fizetek mindent?

2021. máj. 17. 06:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha a közös költségekkel meg a házban gyűjtögető lomisokkal nem tudnak mit kezdeni, akkor szerintem ez simán elmegy. lehet észre sem vennék
2021. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

A társasházi szabályok azért vannak hogy jól lehessen együtt élni. Nem csak téged kötnek hanem a szomszédaidat is veled szemben adott esetben.

Most te nem tartod fontosnak mert neked kellene vele időt töltened, OK. Na de mi van akkor ha legközelebb az egyik szomszédodnak lesz kedve megszegni a társasházad szabályait? Mondjuk úgy dönt hogy zavarja a lift hangja és kikapcsolja - te meg nem tudod használni hiába laksz a tetőtérben? Vagy ha úgy döntenek hogy téged nem kérdeznek meg - mert hát nekik nincs rá idejük és nekik fontos - és felvesz a társasház egy hitelt hogy valamit építsenek ami téged nem érdekel viszont a közös költséget meg a duplájára kell emelni miatta?

A társasházi szabályok megszegése miatt lehet pert indítani ellened. Nem sok sikerrel, ellenben megnehezíthetik az életedet és sokkal több idődet viheti el mint az ha most körbejársz és rábeszéled a szomszédaidat.

A légkondi beszerelését azért kell a többi lakóval is elfogadtatni mert az kívülről is látszik és a közös épületetek látványát változtatja meg. Nem mindegy hogy milyen lesz, hova helyezik el stb. Keress egy olyan megoldást ami nem látható egyből, nem fog sem odacsöpögni az alatta lakók ablakába, erkélyére és esetleg egy olyan ajánlatot amivel a többi lakó is veled egyszerre beépíttetheti ezt a légkondit. Ha egy házba egyszerre többet szerelhet be a cég akkor lehet tőlük legalább a beszerelés díjából jelentős engedményt szerezni. A többi lakó is szeretne légkondicionált lakásban lenni a nyári melegben, nem csak te a tetőtérben, lehet hogy szívesen vennék ha egyszerre sok lakásban meg lehetne csinálni.

vagy keress alternatív megoldást, pl. egy mobil klímát! Annak nem kell kültéri egységet felszerelni, árban is elérhető fajtái vannak és a nevével ellentétben az sem szabadon mozgatható mert annak is kell nyílás a kültérbe. Annyi a különbség, hogy csak egy csövet kell kivezetni a szabadba és bent mozgatható egyik szobából a másikba (annyira amilyen hosszú a csöve), majd elteheted ha már nincs rá szükséged mert nincs nyári hőség. Egy ilyen légkondit nem korlátoz a társasházi szerződés. Nem kell egyből összeugrani a szomszédokkal, könnyen lehet találni olyan megoldást ami nem haragítja rád a többieket feleslegesen.

2021. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen komoly gond, ha haragosaid vannak, le fogják szereltetni.
2021. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok aludni míg az alattam lakó ki nem kapcsolja végre a légkondiját mert addig berreg a kültéri. Míg ide nem költöztem őszintén szólva én sem értettem miért kell ezen vacakolni de most már értem. :(

Én azt javasolnám, hogy azokkal a szomszédokkal akiknek az ablakához közel lenne beszéld meg melyik szobában alszanak, hogyan helyezd el, hogy ne hallják, alászigetelni, hogy ne rezegtesse a falat, stb. A többieket gondolom nem érdekli, a légkondi ma már elég alap dolog.

2021. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk is olyan szomszéd van aki folyton ellenséges, sokat szívattak már minket. Persze nekik már van klímájuk. Ha tőlük kérnénk engedélyt egész biztosan nem adnák meg. Nem fogom pár elmebetegtől függővé tenni hogy élhető e a lakás nyaranta. Pereljen be :D ha van pénze ügyvédre. A lift leállítása amit valaki írt az más mert a lift közös tulajdon ellenben a lakás magántulajdon.
2021. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen kell a tulajdonostarsak ÍRÁSOS beleegyezése, mert a homlokzat közös tulajdonban van.


A következö lakogyülésen vetesd fel a Pontok közé es szavazast kell inditani rola. A tulajfonostarsak 2/3 többsege eleg.

Ha nem szavazzak meg, akkor a szavazast megtamadhatod. Akkor azok, akik nem jarultak hozza meg kell indokolniuk miert nem engedelyezik. Annak a szlmszednak akinek már van klimája de a tiedet nem engedelyezi, különösen rossz lapokkal indul. Olyan nincs, h csak kedvtelesböl vagy szimpatia alapján döntök.


Ha már van felszerelve klima a homlokzatra, akkor a tiedet nem utasithatjak vissza.

Mindenkeppen irasos beleegyezes kell.

2021. máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem hülye szabály, nálunk nincs ilyen, úgyhogy gond nélkül felrakhatta a szomszéd a klímáját az ablakom mellé, ahol egész éjjel úgy zúg, mint egy kibszott gyári üzemegység, most kcsgnek fogok tűnni, de megkönnyebbültem, amikor az orvosa a tüdőproblémái miatt eltiltotta tőle. Vegyél mobil klímát, az is épp olyan jó, nekünk az van.
2021. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

7-es.

Nalatok is van, csak sokan nem ismerik a jogaikat es kötelessegeiket.

2021. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, haragosaim nem nagyon vannak, azt se tudom kik a legtöbb szomszédaim, csak van egy szociopata idős néni is a lépcsőházban, akiből kinézek mindent, ő amúgy rendszeresen megszegi a szabályokat és soha nincs belőle semmi.
2021. máj. 18. 07:30
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

"A lift leállítása amit valaki írt az más mert a lift közös tulajdon ellenben a lakás magántulajdon."


A klíma a külső falra kívülre kerül fel, az meg közös tulajdon, ugyanúgy mint a lift.

2021. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!