Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MÁV váróteremben való tartózko...

Npdc kérdése:

MÁV váróteremben való tartózkodás szabályrendszere?

Figyelt kérdés
Ma kora reggel, míg a váróteremben ültem odalépett hozzám egy MÁV alkalmazott és azt állította el kell hagynom a várótermet, mert azt csak érvényes jeggyel rendelkezők használhatják. Mivel én a váróteremben a munkatársamra vártam, nem volt érvényes jegyem, csak az amit már használtam a reggeli beutazáshoz. Én elhagytam a várótermet, mert nem volt kedvem kora reggel konfrontálódni senkivel sem, de mellettem egy idős asszonyt úgy ráncigált ki az ajtón. Van ehhez joga? És, ha nincs milyen jogaim sorolhatnám neki fel, vagy milyen törvénypontokra hivatkozhatok, hogy maradhassak? Havi 25.000Ft-ot költök vonatozásra és nem várhatok 20 percet egy váróteremben? Válaszokat előre is köszi.

2016. febr. 12. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
A szabályokat az hozza, akié az ingatlan, a biztonsági őrt meg azért fizetik, hogy ezeket betartassa. Nyilván megvan ennek is az oka, migránsok, alkesz hajleszok, hogy kidobják őket onnan, ahol a pofátlanul túlárazott jegyekkel utazó emberek tartózkodnak. Inkább rájuk fűtenek, nekik tartanak ott padot, rendet, tisztaságot, hiszen ők tartják el a MÁV-ot.
2016. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalon találod a MÁV Üzletszabályzatát.


[link]


Az Üzletszabályzat nem ír olyat, hogy csak érvényes menetjeggyel lehet a váróteremben tartózkodni.


Régebben voltak ilyen szabályok, még a peronjegy kifejezésre is emlékszem, ma már semmiféle megkötöttség nincs a váróterem használattal kapcsolatban.

2016. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!