Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az törvényes hogy megyek a...

Jeverezi kérdése:

Az törvényes hogy megyek a járdán erre két rendőr kiugrik a kocsiból és követelik hogy azonosítsam magam?

Figyelt kérdés

Mentem ma a járdán erre elmegy mellette egy rendőrkocsi. Aztán továbbhajt. Megyek tovább átmentem az úton a rendőrkocsi előtt. Erre megyek haza mikor leparkolnak mellettem és rám üvöltenek hogy azonosítsam magam. Mondja a férfi rendőr hogy van személyi igazolvány nálam? Mondom van. Erre rámmordul hogy akkor mutassam meg. Erre megkérdezi a női rendőr hogy mióta lakok a faluba? Mondom születésem óta. Kérte a lakcímkártyát is. Azt mondja mert még sose látott itt.


Ez törvényes, legális? Hogy megyek haza a boltból erre igazoltatnak az utcán?

Múlt hónapba meg egy városba megbüntettek készenléti rendőrök húsvétkor mert nem volt rajtam maszk 5000 forintra. Rám szálltak a rendőrök?Vagy mi a bajuk?



2021. máj. 18. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen
2021. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy törvényes. A rendőrök csak így tudják ki szűrni a körözött egyéneket. Vagy te mire gondoltál? Szugerálással?
2021. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Törvényes de flegma.
2021. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És még egyszer sem lőttek le?
2021. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két évre vették el a jogsim mikor részegen kiütöttem a szomszéd kerítését. Szerinted is rám szálltak a rendőrök?
2021. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen törvényes.
2021. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem hogy törvényes csak nekem furcsa hogy nem vagyok cigány mégis igazoltatnak. És ezek bekerülnek valami rendszerbe hogy igazoltattak? Mert csak megnézték a személyimet meg a lakcímkártyámat és utána visszadták és mentek el?
2021. máj. 18. 12:14
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Sehová nem kerül bele.

Amúgy van valami törvény hogy csak cigányokat lehet igazoltatni? Esetleg fáj a személyidnek ha rá néznek?

2021. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"erre elmegy mellette egy rendőrkocsi. Aztán továbbhajt. Megyek tovább átmentem az úton a rendőrkocsi előtt."


Ezek szerint gyorsabban mentél gyalog, mint a rendőrkocsi. Ne csodálkozz, hogy igazoltattak!

:))))))))))))

2021. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Hozzám a múlt héten egy buszvégállomáson lépett oda egy rendőr miközben vártam a buszra, hogy szeretné látni a személyimet, pedig nem vagyok sem cigány, sem egy gyanús kinézetű személy. Nem vagyok felháborodva rajta. Nem fájt.
2021. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!