Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igényelhetek özvegyi nyugdíjat...

Igényelhetek özvegyi nyugdíjat így?

Figyelt kérdés

A párom elhunyt.

Született egy közös gyerekünk, aki most 3 hónapos.

Megszakítás nélkül több mint 1 évet együtt éltünk életvitel szerűen.

Soha nem volt házas a párom, nyáron lett volna az esküvőnk.

Az előző kapcsolatából van egy 8 éves kislánya, volt párjával majdnem 10 évet élt.

Tudomásomra jutott, hogy ő már igényelt özvegyi nyugdíjat, gyerektartást nem fizettünk, mert a csaj nem ment bíróságra perelni, mert nem elégedett volna meg azzal a pénzzel, amit a bíróság kiszab, illetve azért sem, mert tiltotta a 8 éves kislányt, de mi mindig támogattuk a kislányt.

A csajszinak 1 éve van párja, vele is élt.

Én összeköltözésünk után pár hónapra jelentkeztem a párom lakására ideiglenesen.

Én így igényelhetek vagy már a volt párjának jár?



2021. máj. 18. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon speciális eset, keress meg egy ügyvédet, aki tud segíteni a kérdésben.
2021. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Szia özvegyi nyugdíjat abban az esetben lehet igényelni ha a párod nyugdíjkorhatárt betöltötte ..
2021. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Az élettárs milyen feltételek mellett jogosult özvegyi nyugdíjra?


Az élettárs – a jogszerzőre előírt feltételek fennállása esetén – csak akkor jogosult özvegyi nyugdíjra, ha élettársával annak haláláig egy év óta megszakítás nélkül együtt élt és gyermekük született, vagy megszakítás nélkül tíz év óta együtt élt, feltéve, hogy az együttélésük (vagy annak akár csak egy része) alatt özvegyi nyugdíjban nem részesült."


Én ebből azt veszem ki, hogy járhat neked. Próbáld igényelni.

2021. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Ez a rész még érdekelhet:


"Milyen esetben és hogyan kell az özvegyi nyugdíjat megosztani?


Több jogosult esetén az özvegyi nyugdíjat a jogosultak között egyenlő arányban meg kell osztani."

2021. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Özvegyi nyugdíjra az jogosult, akinek házastársa, bejegyzett élettársa (a továbbiakban együtt: házastárs) az öregségi nyugdíjasként halt meg, vagy akinek házastársa a nyugdíjjogosultsághoz szükséges szolgálati időt megszerezte. (Lásd: Hozzátartozói nyugellátásról szóló tájékoztató.)
2021. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, igényelhetsz. Tedd meg minél előbb.

Legjobb, ha személyesen intézed az árvaságival együtt, ott tudnak segíteni is.

2021. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt nincs helye megosztásnak, mivel az előző élettársnak nem jár.

Neked viszont igen és a 2 gyereknek árvaellátás.


A párod nyugdíjas volt, vagy van elég szolgálati ideje?

2021. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Friss infóm a Nyugdíjbiztosítótól. Hasonló helyzet. Jogosult vagy úgy gondolom, ha párodnak van annyi szolgálati ideje, ami szükséges. legalább egy évig kellett együtt élnetek, mivel van közös gyermek. Igénylő nyomtatványt ki kell tölteni. mellékelni kell a halotti anyakönyvi kivonatot, eredeti vagy hiteles másolat. Írni kell egy nyilatkozatot, hogy megszakítás nélkül együttéltetek, ezt 2 tanúval alá kell íratni. Esetleg behívnak és a tanúkat is meghallgatásra. Árvaellátás meg úgy gondolom mind a 3 gyereknek jár, aki a nevén volt, kérdezz erre is rá. Fel kell hívni Nyugdíjfolyósítót, mindent elmond. Csak én egy napig próbálkoztam arra kell számítani. [link] Részvétem.
2021. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!