Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád hogy a nevelőotthon...

Támogatnád hogy a nevelőotthonokban élő örökbefogadható gyerekek egy bizonyos kortól dönthessenek hogy örökbefogadhatják-e őket melegek?

Figyelt kérdés

Én valahogy úgy képzelném el hogy 12 évesen fixen dönthessen, hisz az a beleegyezési korhatár is, azonban kiegészíteném azzal hogy 8 év felett a nevelője hozzájárulásával is örökbe lehessen fogadni. Vagy pszichológusi vélemény alapján ha úgy jobb, elvileg már van ott is de a sulikban meg biztosan.


Nem vagyok meleg, azonban tudom milyen rossz felnőni egy nevelőotthonban, és ha a gyerek nem bánná ha melegekhez kerül, miért akadályoznánk meg az örökbefogadását?


2021. máj. 19. 18:21
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem támogatnám
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem hinném hogy ezzel kapcsolatban 12 év fölötti gyerek túlzottan racionális döntést tudna hozni....
2021. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Igen, minden jobb, mint egy nevelőintézet. Ezt, csak az tudja, aki ott nőtt fel.
2021. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Általában nem az a baj, hogy nincs szülő, aki örökbefogadná a gyerekeket, hanem az hogy nem kell az adott gyerek nekik, mert ők fiút/lányt akarnak, fiatalabbat(csecsemőt vagy kisgyereket) akarnak, fogyatékosságal él...stb.
2021. máj. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha a gyerek dönt erről, akkor semmi bajom a dologgal.
2021. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit fent leírtak mind egyszerre igaz. Egy 12 éves gyerek még nincs kellő belátás tudatában annak hogy eldöntse kik fogadják örökbe - ettől még igenis számít a véleménye, s vizsgálják azt is hogy mennyire "jön ki" (kötődne) a kiskorú az örökbefogadókhoz.

S különösen az igaz amit a #3-as ír. Az örökbefogadók, nem roma, nem fogyatékossággal élő, minél fiatalabb gyermeket keresnek. A másik hogy sajnos sok olyan örökbefogadásra alkalmas gyermek van az intézményrendszerben akikről lemondtak ugyan a valóságban a szülők (nem látogatják, nem foglalkoznak vele), de amíg jogilag nem mondanak le róla addig nem adható örökbe max. nevelőszülőkhöz helyezhető ki.

2021. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Házasságon kívüli, egyedülálló személynek (amelyik csoportba a melegek is tartoznak) jelenleg is csak olyan gyereket adnak, akit házaspár nem akar örökbe fogadni. Az ilyen gyerekek intézetben nőnek fel, és nagyobb valószínűséggel lesznek melegek, mint akit két bzi nevel fel. Egyrészt, az intézetekben gyakori az összezárt fiúk közt, hogy rászoknak, néha ez a csoporton belüli dominancia kifejeződése, hogy ki melyik pozícióban van. Fiatalkorúak börtönéről olvastam, hogy az intézeti gyerekek már ezzel az alappal érkeznek. Másrészt meg, az intézetből kikerülő, szülői és anyagi háttér nélküli fiúknál az egyik pénzszerzési forma lesz, hogy melegeknek adják el magukat. Ha már úgyis megvan a gyakorlatuk.

A meleg pár által nevelt gyerek viszont nincs bezárva, hanem közösségekbe jár, és látja, hogy az a normális, ha egy férfi meg egy nő van együtt.

2021. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy melegpárti ember. De a lehetőséget megadnám a gyereknek, akit ez nem zavarna. Persze ehhez tényleg kell egy megfelelő életkor, hogy átlássa a nehézségeit is.
2021. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!