Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a lakásunk 50%-a az én...

Ha a lakásunk 50%-a az én nevemen van, a feleségem halála esetén -amennyiben végrendeletében rám hagyta az ő másik 50%-át, köteles vagyok e a gyerekeknek adni belőle, vagy szabadon rendelkezhetek a teljes 100 %-al?

Figyelt kérdés

#végrendelet #gyerekek része #köteles rész végrendelet esetén
2021. febr. 20. 22:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Ha a végrendeletben kizárólag te vagy az örökös akkor te rendelkezel vele.
2021. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen hozzá állással remeljük eszébe sincs rád hagyni
2021. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekeknek jár a köteles rész.
2021. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
De miért jár a gyerekeknek bármi ha a végrendeletben a férj az örökös?
2021. febr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
#4, segitek, benne van a neveben: KOTELES resz.
2021. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha tied lenne az összes 100%-ban,akkor se lennél 100-as tőle.Minek kellett neked egyáltalán gyerek?Szerintem kezdjél el gyűjteni magadnak már most a saját temetésedre is,mert ilyen hozzáállással a gyerekeidtől ne várd majd,hogy ők temettessenek el.
2021. febr. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Valoszinuleg 100%-os HASZONELVEZETI jogod lesz a feleseged 50%-os tulajdonreszen, amig elsz (a masik 50% tulajdonjoga a tied). Tehat a gyerekek nem lakoltathatnak ki, hogy "de nekik most azonnal kell a kotelesresz."

De a kotelesresz valoban jar nekik, akkor is, a a feleseg ervenyes vegrendeletben radhagyta. Ez alol csak akkor van kivetel, ha a gyerek volt az anyja gyilkosa vagy egyeb, hasonlo sulyos ok miatt "erdemtelenne" valt a kotelesreszre.

2021. febr. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
4-es vagyok: nem értek hozzá ezért kérdeztem mert érdekelt. Tehát ha tegyük fel a gyerekem le se szar életemben és nem akarok ráhagyni semmit, akkor is rámarad, teljesen mindegy mit írok végrendeletbe?
2021. febr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ja, a feleséged után a gyerekeitek örökölnek, mint ahogy utánad is. Ha csak nem tagadta ki a gyerekeket az örökségből a feleség, de ehhez nyomós indok kell, és a gyerekek fellebezhetnek, ha akarnak. Természetesen haszonélveteti jogod lesz a feleséged része után is, mint ahogy már leírta itt a többség.
2021. febr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
8 Akkor írsz egy végrendeletet, hogy kitagadod őt az örökségből. Azt hiszem az elég indok az arra, hogy le se szart életedben. De inkább ne ezekkel a szavakkal írasd a végrendeleted. ( Az ügyvéd úgy is tudni fogja tudni hogy kell) A végrendeletet helyezd el nála letétbe, és csak halálod után bonthassák majd fel. Ja és nevezd meg azt/azokat, akire hagyni szeretnéd a vagyonodat. Számítani fog a végakaratod.
2021. febr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!