Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ilyen esetben bármi...

Van ilyen esetben bármi lehetőség birtokvédelemre vagy hasonlóra, vagy tűrni kell?

Figyelt kérdés

Tavaly sajnos, az elképzelhető legnagyobb balszerencsére új "lakók" költöztek szembe az utca túloldalára (az etnikumukat ki lehet találni, de nem egy lottó ötös feladat), azóta hónapok óta kb. minden egyes hétvége és ünnepnap abból áll ki, hogy pusztítanak, minden egyes fát kivágtak a telken, bármiféle cél nélkül (sem a faanyag, sem a fák helye nem kellett nekik, azóta is üres minden, egyszerűen azért hogy ne legyenek ott mert zavarja a magasröptű lelkivilágukat). De ezzel még nincs vége, ugyanis most már a szomszéd portán vágják a fákat (ma is kivágtak egy magas fát, talán nyárfát), ami egészen biztosan nem az övék (szerintem nincs ott a tulaj), és ha csak nincsenek a telkek valami elképesztően kacifántos formában megrajzolva, akkor az bizony nem az ő portájuk.

De emellett hogy biztos legyen a dolog, teherautószám hordják a telekre a hulladékfát, gerendát, palát, miegymást, amit azonosíthatatlan célból szintén folyamatosan aprítanak, természetesen láncfűrésszel, szinte minden áldott hétvégén egész nap (tán eddig egy vagy két hétvége volt amikor nem azt kellett hallgatni). Állandóan migrénben szenvedek ezek miatt, mert még zárt ablaknál, zene mellett sem lehet nem hallani a mocskos fűrész megállás nélküli bömbölését, arról nem is beszélve hogy az egész utcaképet lerombolták, egy normális telek helyen most egy klasszik putri van, bármiféle zöldfelület vagy egyéb nélkül. Nyilván tisztában vagyok vele hogy SAJNOS az ostoba magyar törvények miatt a saját telkén kiirthat mindent az ilyen (bár mint hozzátettem már más portáján is pusztítanak, nem csak a sajátjukon), de a folyamatos láncfűrészezés ellen nem lehet tenni valamit? Bármit.



2021. máj. 22. 17:38
 1/6 árokpart ***** válasza:
96%
A jegyzőnek kell szólni ilyen esetben.
2021. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
De lehet, ez csendháborítás. Érdeklődj az önkormányzatnál.
2021. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor csendháborítás ha "indokoloatlan"

Pl dübögtetik a zenét.


Én is állandóan vágtam a fát télen, baltával meg láncfűrészel.


És?


Engem meg az zavar hogy néha megőrülnek a kutyák és ugatnak össze vissza. Mármint a saját kutyáim, de a szomszéd kutyája se normális mert ugatja a semmit. Akkor csapjam leba környéken minden kutya fejét? Megtehetném, az állatkínzás bűncselekmény. Az állat gyilkolás az nem.

Szerencsére elég messze van, aránylag halk.


A sok szemetet meg azért hordják oda mert valamit csinálni akarnak vele.

2021. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor kedden megkeresem a jegyző elérhetőségét.

Két kérdésem lenne, az egyik hogy mennyire szoktak ezzel érdemben törődni? Lehet bírság vagy egyéb büntetés, vagy csak maximum kijönnek és megkérik őket hogy ne? Mert ha utóbbi akkor felesleges rá időt áldozni, nyilván nem fogják abbahagyni az ilyenek csak azért mert megkérik őket (sőt, jó eséllyel azután hétköznap is ez lesz).

A másik, hogy lehet bejelenteni ilyet anonim? Nincs kedvem hozzá hogy a kedves rokonságuk megkéseljen vagy felgyújtsa a házukat, tudjuk milyenek.


Kedves #3, nem, ez NEM INDOKOLT zajongás. Ez nem fűrésztelep, nem fafeldolgozó üzem, nem is Stihl-bemutatóterem, hanem lakóövezet. NEM ide kell hordani a hulladékot, hanem a telepre. Innen pont hogy elfele kéne vinni.

És főleg nem indokolt az év minden hétvégéjén. Ha mondjuk egy évben van egy ilyen délután valakinél, azt nyilván tolerálja az ember (a szomszédunk is karácsony napján érezte szükségét kinyesni láncfűrésszel a vadhajtásokat a háza körül, de ő nem csinálja ezt minden nap, nyilván lenyeltük, hiába ünnep). Szóval nem, semmi nem indokolja ezt. És nyilván szándékosan csinálják, vagy maximum unalomból/seftelésből, mert dolgozni egy se dolgozik, egész nap itt lebzsel az egész rokonságuk. Jól megvert minket a sors, mit ne mondjak, ez pár éve még egy normális környék volt... -.-

2021. máj. 22. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem minden hétvégén, minden nap.


Én olyanokat csaptam a baltával hogy szerintem a környéken mindenki azt hitte hogy bombáznak.


Pedig csak át akartam ütni egy fa darabot.

Nehéz szétverni egy szilárd fa darabot.


Néha vissza pattan meg minden.

2021. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A favágás indokolt lesz, legalábbis szerntem azt nem fogják büntetni, DE! A vasárnap az csendes kell legyen.

Ez helyi rendelet, de igen nagy összegben mernék rá fogadni, hogy minden településen része a helyi szabályoknak.

Én kis faluban lakom, de még itt is többnyire betartják, és én sem merek még füvet nyíri sem vasárnap, nehogy valaki feljelentsen.

2021. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!