Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az egyik szülőmtől megkapta...

Ha az egyik szülőmtől megkaptam a ház tulajdonjogát úgy, hogy ő marad a haszonélvező akkor ő tényleg könnyen vissza is veheti a tulajdonjogot úgy is, hogy én ebbe nem akarok beleeggyezni?

Figyelt kérdés
A sztori hosszú és bonyodalmas a lényeg az, hogy az egyik szülőm tulajdonjogát a ház felett megkaptam de ő maradt haszonélvező az ő állítása szerint a tőle kapott tulajdonjogom ő akármikor visszaveheti ha én abba nem eggyezem bele akkor is ez így igaz vagy sem?

2021. máj. 23. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán. A tulajdonjogot nem lehet "visszavenni", csak ha te eladod vagy elajandekozod neki a te tulajdonodat.


Viszont a haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. Te nem tudod eladni senkinek az ő engedélye nélkül, viszont ő kitehet téged a házból.

2021. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha a tulajdonjogot hivatalosan is megkaptad (ajándékozás vagy adásvétel), azt csak nagyon indokolt esetben lehet megszüntetni, normál esetben nem.

Viszont a haszonélvezeti joggal vissza tud élni, mert ettöl kezdve ö döntheti el, ki lakhat ott, és ki nem, és akára tulajdonos(okat) is kizárhatja a használatból, magyarul bármikor elküldhet, te meg többé a lábad sem teheted be oda, amíg él, vagy amíg nem gondolja meg magát.

2021. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
1-es: a tulajdonos eladhatja a haszonélvezettel terhelt ingatlant, ehhez nem kell a haszonélvezö beleegyezése, viszont a haszonélvezeti jog az új tulajdonosra is kötelezö érvényü marad, ezért az esély nem nagy arra, hoyg valaki is megveszi.
2021. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Nem adhatja el, csak kizárólag a haszonélvezo írásbeli beleegyezésevel.
2021. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak van igaza.
2021. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdonjog egy dolog, a haszonelvezet egy masik. Haszonelvezo nem tudja visszavenni a tulajdonjogot, ellenben a tulajdonos megtudja valtani a haszonelvezetet.
2021. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os: elvileg igen, ha a haszonélvezö beleegyezik, erre kötelezni nem lehet - szóval ha ragaszkodik a haszonélvezethez, akkor nem lehet semmit tenni ellene.


4-es: az eladáshoz meg nem kell a haszonélvezö beleegyezése, ebbe semmi beleszólása sincs.

2021. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!