Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abban az esetben ha egy...

Abban az esetben ha egy kiskorú rendel webshopbol egy olyan terméket amelyet 18 év alatt nem szabadna forgalmazni (más nevet használnva vagy hasonló) akkor mi történhet?

Figyelt kérdés
Én magam nem vagyok kiskorú nem amiatt kérdezem

2021. máj. 26. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Persze, persze... :D

Az történhet, hogy anyukád lekever két akkora pofont, hogy utána fél évig eszedbe sem jut ilyesmi.

2021. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem az lennél, akkor ismernéd a szankciókat, és az átvétel feltételeit is.
2021. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

"Én magam nem vagyok kiskorú nem amiatt kérdezem"

És boldogan éltek, amíg meg nem haltak!

Jó éjszakát gyerekek!

https://www.youtube.com/watch?v=u77LroTRof0

2021. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adhatja a saját nevét is. Ha más néven adja le a rendelést, abból lehetnek gondok. Ha a szülei nevére kéri abból kevésbé, de a szüleinek tudni kellene róla.

Másik dolog, hogy velem már volt olyan megrendelésnél, hogy pislogtam.

Alap rendelés utánvéttel:

Kifizeted, esetleg aláírsz és kész.

Amin pislogtam:

Szóltak, hogy vizsgáljam meg a csomag sértetlenségét. Szóltak, hogy fotózzam le. Ők is lefotózták. Adtak ide egy tabletet, hogy bizonyosodjak meg róla, hogy azok a képek szerepelnek ott, majd írjam alá. Adjak egy személyit, múltam-e 18 éves. Írjam alá az átvételt. Hova kerüljön a csomag?? Lerakták, fotózták, írjam alá a képet, hogy valóban oda kértem a csomag elhelyezését.

(Oké, hogy egy 40 ezer forintos csomagról volt szó, de ilyet még nem láttam és gsl futárszolgálat. Pedig vettem már régebben 150ezer forintos dolgot is futárnál, ott nem volt ennyi macera. Szóval bármikor bele futhatsz egy ilyen helyzetbe is)

2021. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egyébként valamifajta jogi bűntetés van erre? Egyébként én kiskorú vagyok ;)
2021. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező az mindig attól függ hogy ki az aki kihozza a csomagot.

Ha a postán kell átvenni ott bizonyosan kell a személyi és kiskorúnak nem adják át még ha ki is van fizetve vagy ő kifizetné akkor sem.

A csomagküldő szolgálatoknál változó. Ha ismernek mert gyakran mennek egy címre, akkor kérdés nélkül átadják, de akkor is csak nagykorú személynek. Anyósomékról tudja az összes futár meg a postás is hogy mindenki kedveli őket a környéken és bárkinek átveszik a csomagját, mert képesek csak emiatt el sem mozdulni a házból amíg oda nem érkezik a futárral, bármi más dolguk is lenne. Elég ha a megrendelő akár a szomszéd utcából jelzi hogy abba a házba vigye be a futár és nekik át is adják. de persze ők is nagykorúak, igazolvány, aláírás kell.

Ha szeretnél vala mi ilyet rendelni és nem fegyver vagy robbanóanyag, (azt ne tedd azzal komoly büntetés jár, akár felfüggesztett is, 12 éves korodtól büntethető vagy már és egy ilyen beszerzése az erőszakos cselekedet előkészülete is lehet) - maradjunk valami szexshopos cuccnál a példa kedvéért, akkor kérd meg rá valamelyik haverod idősebb tesóját hogy vegye át ő neked és keress hozzá egy csomagpontot vagy GLS pontot, esetleg csomagautomatát, ahol nem a futártól kell adott időben átvenni hanem odamehettek érte amikor neki is megfelel.

2021. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
38%
Egy 16 éves haveromnak simán kiadták a postán egyedül személyit kértek de semmi más nem tortent
2021. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nagy valoszinuseggel semmi. a futar nem fogja elkerni a szemelyidet, a bolt meg csak a penzbol el, szoval ok az eladasra torekednek.
2021. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!