Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes Magyarországon...

Törvényes Magyarországon jelenleg a kórházakban fényképet készíteni, ha az máskülönben nem sérelmes?

Figyelt kérdés

Tehát a fényképen nincsenek rajta egészségügyi adatok vagy olyan személyek, akik nem járultak hozzá a felvétel készültéhez.

Ellentmondásos információkat találok, viszont ma unokatestvéremet a kopasz biztonsági őrök rendőrséggel fenyegették amiatt, hogy készített egy szelfit az oltása után... Fideszes tempó, nehogy a roth..dó egészségyükből valami kiszivárogjon. De mindegy is, a kérdés adott.



2021. máj. 26. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, törvényes, ha más jogok nem sérülnek.
Nem, a tiltással ők sértenek törvényt.
11 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Egészségügyi intézményben tilos fényképet készíteni. Az más kérdés, hogy lebukni nagyon nehéz, unokatestvéred meg ritka nagy mamlasz volt, hogy nem tudta titokban megcsinálni a képet.
2021. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom pontosan miért tilos, de úgy butaság ahogy van.
2021. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Valóban én is úgy tudom, hogy tilos. Volt valami újságíró vagy ki is, akinek megtiltották, hogy a saját oltását dokumentálja, mert azt csak a kormánypártiaknak lehet.

Nyílván volt az ellenzéki politikusokról kép, de a közembereket nem fotózhatja akárki, mert ez kell a propagandához. Mármint ahhoz, hogy hogy halad az oltás, hogy minden oké. De ez nem mindenkinek jogköre. Érdekes, de ez van.

2021. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Most komolyan. Jelenleg nem lehet,vagyis tilos Magyarország bármely kórházában fényképet készíteni? Én ezt nem hallottam. Ez amúgy csak vicc vagy tényleg így van?
2021. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
4! Természetesen tilos, de ez még a járványhelyzet előtt is így volt, tehát nem mostani eredetű a dolog.
2021. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Csak szólok amit a törvény nem tilt azt szabad. Azért még nem vagyunk Észak Koreában.


A korház belső szabályzata tilthatja mint pl az iskolai házirend, de azt neked előzőleg el kell fogadnod, és pl azzal hogy elmész oltásra még nem fogadtad el jogilag az tuti. Ha befektetnek akkor sok dolgot alá kell írnod, ott már elfogadtathatják.

2021. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem volt tilos, most sem az. Csak nem mindegy, mit hozol belőle nyilvánosságra.
2021. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Én pár éve az üres kórtermet fotóztam. Tényleg full üres volt, egyedül voltam benne és pont arra jött egy nővér és rám szólt, hogy reméli nem fotózok, mert ha igen, akkor töröljem a képet. Persze letagadtam, hogy fotóztam volna.
2021. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy lepontozzátok az ilyen válaszokat minden kórházban, rendelőben kint van, hogy videó és fénykép felvétel készítése tilos, lehet nem tetszik, de ettől még így van!
2021. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9, azon kívül, hogy ők kiírják, jogszabály nem tiltja.
2021. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!