Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legalizálnátok a füvet vagy...

Legalizálnátok a füvet vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 17:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
62 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Egyrészt nem hiányzik még több szenvedélybeteg (épp elég alkoholista, dohányos, szerencsejátékos van az országban), másrészt biztos lehetsz benne, hogy nem tudnád kellően korlátok közé szorítani a használatát.
2021. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

A fű nem okoz túlzott függőséget, bár ez sok mindentől függ. Legfőképp a fogyasztási módtól és a hatóanyagtartalmától. Az viszont, hogy olyan függőséget okoz, hogy, aki nem kap egy napig, annak már elvonási tünetei vannak, az egy hatalmas tévhit. Max akkora függőséget okoz, mint a cigaretta, a fogyasztási módjából kifolyólag.

Két fő hatóanyaga van, a THC-ról elismert tény, hogy a függőségre való hajlamosítása elhanyagolható.

Amúgy egy beszívott ember egész jól tudatában van (ellentétben a részegekkel), szinte sosem agresszívek (ellentétben a részegekkel), nem okoz egészségügyi károkat (ellentétben a részegekkel), nem hányják össze magukat (ellentétben a részegekkel) és lelkileg nincsenek összeomolva (ellentétben a legtöbb alkoholistával).

Én legalizálnám, nyilván a megfelelő keretek között. Mielőtt valaki lehülyézne, nem vagyok egyedül ezzel az állásponttal, ha káros, vagy veszélyes lenne nem legalizálnák egyre több országban (Hollandia, Egyesült Amerikai Államok, Kanada stb.). Amúgy Indiában és a környező országokban tradicionálisan használják gyógynövényként az indiai kendert. Kutatások is igazolták a jótékony hatását, például csökkenti bizonyos daganatok kialakulásának az esélyét.

2021. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Nekem például teljesen legális a gyep a kertemben!
2021. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Így is elég alkoholista meg dohányos van.
2021. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
2-es vagyok. Egyesült Államokat akartam írni, csak közben Amerikára gondoltam, így lett Egyesült Amerikai Államok. Helyesnek, helyes, ha az elnevezés forrását tekintjük. Viszont nem tudom, hogy mennyire használatos, vagy hivatalos, úgyhogy mielőtt valaki megpróbálna elhitelteleníteni emiatt, Egyesült Államokat akartam írni, hivatalosabb az Amerikai Egyesült Államok.
2021. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

"Max akkora függőséget okoz, mint a cigaretta, a fogyasztási módjából kifolyólag."


Pont az egyik legkeményebbet irtad. A nikotin sokkal erősebb függőséget okoz mint a kokain.

2021. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
1%
Persze, a kokain a mindenre jó csodaszer, ami nem tesz függővé senkit, nincs mellékhatása, kigyógyít a rákból, az AIDS-ből és még a herpeszből is, a legbrutálisabb bűnözőkből is angyalt farag, semmilyen idegrendszeri hatása nincs és mégis jól érzed magad tőle stb. stb. maga a mennyei manna! Csak szívni akarok szabadon, semmi mást, gyorsan legalizáljuk is! Örök élet, ingyen fű!
2021. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7-es a kokain az nem a fű.


6-os igazad van. Ha nincs nikotin tartalma, akkor sokkal kevesebbet. Ez attól is függ, hogy hogyan készül. Annyira nem vagyok otthon a témában, hogy tudjam, hogy errefelé milyet lehet kapni, de hallottam már olyanról, hogy dohánnyal keverik. Abba van nikotin, így nem maga a fű tesz függővé, hanem a dohány, amivel keverve van. (Ha valaki ért hozzá, akkor megmondhatná, hogy milyen gyakran lehet ilyet kapni, abból kiderül, hogy mennyire jelent "veszélyt".)

Lehet másképp is fogyasztani, nem csak elszívni. Például süteménybe sütni.


Amúgy, ahogy írtam annyira nem vagyok témában, de azoknál, akik szerint a kokain az fű sokkal tájékozottabb vagyok, azért írok. Ha valaki jobban ért hozzá, az megerősíthet/kijavíthat ebben-abban.

2021. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%

Aki ezekkel dolgozik az tud hiteles infót adni.

Aki itt válaszol az mind csak füvező és nem tud globálisan, össztársadalmilag gondolkodni. Ha ezt is teszi, az csak egyoldalú, fals s hiteltelen.

Soha nem szabad legalizálni. Rengeteg idiótáv szemben megszűnne az lehetősége az államnak hogy fellépjen.

Tudni kell hogy a fű legalizálása mellett nagyrész fűvesek állnak, akik igyekeznek kamuoldalakat linkelni külföldről is hogy igyekezzék bizonyítani kábulatulat.

Nem fog menni, szerencsére.

2021. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Sterinted ezeknek a kamu oldalaknak dőlt be Hollandia és az Amerikai Egyesült Államok is?
2021. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!