Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mi lenne a hatása...

Szerintetek mi lenne a hatása annak, ha Magyarországon legalizálnák a füvet? Tényleg annyi füves ember lenne tőle, akik teljesen rá vannak kattanva?

Figyelt kérdés

Nekem egyik haverom próbálta párszor és azt mondja, hogy a fű teljesen más hatású, mint mondjuk a pia.


Míg a piától egyszerűen eltompulsz, addig a fű sokkal kellemetlenebb érzéseket válhat ki például, hogy ismerős helyen vagy (otthon családnál vagy a helyi sarki boltban) és egyszerűen úgy érzi az agyad, hogy ez egy ismeretlen, idegen hely, mintha egy másik országban lennél. Hiába tudod az elméd racionális részével, hogy ismerős helyen vagy, mégis úgy érzed, mintha idegenben lennél. Mindenki ismeretlen embernek hat, erős a derealizáció.


Ez számomra elég rémisztően hangzik, és nyilván nem való mindenkinek.


Ezzel szemben pár Kőbányai meg vodka bevágása sokkal kevésbé okoz fura gondolatokat.


Hollandiában, ahol a legális a fű már régóta is azt hallottam, hogy a helyiek közül viszonylag kevesen használják, főként a turistáknak egy nagy hepp, hogy ott legálisan lehet füvezni.



2019. jún. 24. 00:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
32%
Kezdjük ott hogy Hollandiában nem legàlis a fű. Csak dekriminalizált a fogyasztás és a terjesztés bizonyos mennyiségig. Ezért sem nyomják a helyiek mert amellett hogy ez is egy káros szenvedély mint a cigi meg a pia még illegális is.
2019. jún. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
33%
Kevered a kettőt. Már probáltam jopár drogot. De messze az alkohol a legerősebb. Eddig pl csak alkoholtol halucináltal vagy csináltam dolgokat amire nem emlékszem. Az alkohol a kemény drogok szintjén van. Amúgy hány éves vagy?
2019. jún. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%
A bűnszervezetek gyengülnének, kisebb bürokrácia menne el a fű ügyletek felderítésére. Aki akarja pedig most is beszerzi a cuccot...
2019. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
25%

A legalizálás azt jelenti, hogy adót szednek utána. Azaz mindenféle formában akarnák használni-használtatni. Teás, sütis, párologtatós, csepegtetős változatban.

A rendőrség nem tudná tesztelni, mint az alkoholt, az iskolákban szopogatós cukorkát lehetne kapni.


Azt írják, hogy a fűtől motiválatlan, közömbös lesz az ember, ezért szeretik a liberális kormányok.

2019. jún. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
42%
Még középiskolában próbáltam (mert kb minden fiatal füvezik, furcsa, hogy te nem), az elsőnél röhögtem egy jót, a másodiknál meg széthánytam a lakást, úgyhogy ezt a szórakozást inkább meghagyom másoknak. Sokkal jobb egyébként drogok nélkül élni, azt még nem próbáltad?
2019. jún. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
85%

Valószínüleg semmi nem változna, aki akart szívni az eddig is szívott aki nem akart azt nem a törvény tartotta vissza.

Az állam tudna igazi hasznot húzni belőle, hiszen újabb termelők zsebébe lehetne belenyúlni

2019. jún. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
33%

# 1/6 Buta vagy, ha nem legális hogy árulják? Link? Vagy megint alkohol lobby-zol?


A fűnek is van több fajtája, minősége. Amit magyarországon megveszel az sokszor már csak a csövesbor minőség, ha az alkoholhoz hasonlítjuk.

2019. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
77%

A magyarok nem bírnak mértéket tartani, tele vagyunk alkoholistákkal is.

Amúgy a fű is erősen leépít, olyan leszel tőle, mint egy alvajáró holdkóros. Nem egy haverom jutott ilyen sorsra már huszonévesen.

2019. jún. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
36%

A marihuana sokkal károsabb, mint azt a közember gondolná. A fű skizofréniát, impitenciát okoz. Az agy teljesen leépül tőle. Nekem pl van egyetemen oktató fizikus kollégám, aki nagyon sokat iszik mégis keni vágja ma is a fizikát, de egyet sem ismerek aki füvezett volna és normális lenne

Minden orvosi oldalon csak rosszakat írnak róla


"Ezt pedig kutatási eredményekre alapozza, amelyek szerint a marihuána függőséget, emellett sok esetben skizofréniát okoz. " [link]


[link]

"

Számos tanulmány összefüggést talált a folyamatos marihuánahasználat és a pszichózis (elmebaj) között.27

A marihuána eltorzíthatja az ondósejtek szerkezetét."


[link]


---


Összességében : Nézz meg olyan országokat hogy élnek, ahol már régóta füveznek. [link] Mennyire elborultnak kell lenni, ahhoz hogy ahova a halottakat dobják elrohadni abból igyanak, oda mossák foguk, arcuk?

2019. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
19%
Arról nem is beszélve, hogy mindenki kipróbálná és rászoknának. Nagyon addiktív a fű. El sem tudod kerülni hogy beszívd az atcáról vagy liftből és már rá is szoktál és elhülyülnének az emberek. Egy csomó impotens, MUNKAKÉPTELEN elmebeteg lenne. A TB és az egészségügy már valóban nem bírná
2019. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!