Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés jár azért, ha...

Bruhh kérdése:

Milyen büntetés jár azért, ha titokban felugrasz egy tehervonatra?

Figyelt kérdés
gondolom birtokháborításnak számít

2021. jún. 2. 14:50
 1/7 A kérdező kommentje:
hogy miért? hosszútávú utazás, világjárás országon/unión belül.
2021. jún. 2. 14:51
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a határon leszednek, gondolom azt is átnézik. Ha meg mégsem, és más országban kapnak el (Unión belül is gondolkozol), akkor tiltott határátlépés. Ha meg a tehervonaton valami probléma, hiány akármi gond van, utána azt is rád verik.

A vagonok meg szerintem le vannak zárva (én lezárnám), tehát ahhoz fel kell törnöd, hogy bejuss, aminek anyagi vonzata is lehet.

Volt egy srác, a hírekben is szerepelt annak idején, ő kamion stoppal járta be az országot.

2021. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha titokban tetted akkor semmi - hiszen titokban marad.

Akkor van büntetés ha elkapnak - vagyis ha kiderül.

Szabálysértés, veszélyeztetés és ennek megfelelő a büntetés. Ha határátlépés is történik, akkor már bűncselekmény, mert a határt - még unión belül is csak a kijelölt határátkelő pontokon lehet megtenni.

2021. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Stoppolasrol meg nem hallottal? Siman bejarhatod igy is a Vilagot es meg retorziotol sincs felnivalod.

Kamionosok siman felvesznek (civilek is szoktak) ... hajora is felvesznek ha bevallalod, hogy dolgozol ut kozben.

Nem nehez ingyen utazni, ezert nem kell felkapaszkodni tehervonatra.

2021. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a stoppolás teljesen más!

Mert ott a sofőr engedélyével szállsz fel.

2021. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/c/shiey/videos

csak nem ez a srác inspirált? :D


vasúti közlekedés veszélyeztetését lehet talán rádhúzi.


"A vagonok meg szerintem le vannak zárva (én lezárnám)"

Egy nyitott kocsir (pl Eas) hogyan zársz le?

Vagy mondjuk egy gabonás kocsi ha le is van zárva, de a raktér alatt bőven el lehet lenni... stb.

2021. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 árokpart ***** válasza:
100%
3-as Nem viccelj már ez teljesen butaság. Az EU-n belül a schengeni zónán belűl bárhol átsétálhatsz a határon.
2021. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!