Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Körülbelül milyen költségekkel...

Körülbelül milyen költségekkel jár lemondani az öröklésról, és mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Apám az élettársára és rám (egyedüli gyerek vagyok), szeretné hagyni a házát és ingóságait. Az ingatlan apám és anyám közös tulajdonában van, még házasok de régóta nem élnek együtt.

Én nem tartok igényt semmire, 100%-ban lemondanék mindenről.



2021. jún. 3. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lenne kivárni az öröklést és akkor mindenféle költség és procedúra nélkül visszautasítható az örökség.
2021. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy apám élettársa amiatt aggódjon, hogy végül elfogadom az örökséget. Persze csak akkor vagyok hajlandó lemondani ha ez számomra nem jár költségekkel és különösebb utánajárással.
2021. jún. 3. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, mert ha a szüleid még házasok és közös minden, úgy apád max. a dolgok 50%-át örökítheti bárkire is. Halála esetén az élettárs és anyád lesznek az ingatlan birtokosai. El kellene válni és vagyonmegosztani, akkor lehetne tovább lépni.
2021. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt akartam írni. Megnézném, amikor a két "feleségnek" lesz egy közös tulajdonú háza.
2021. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!