Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell új autót venni? Mi...

Hogy kell új autót venni? Mi a menete, és milyen egyéb költségek vannak a vételáron felül?

Figyelt kérdés

Dacia Logant néztem ki 2 millióért. Én így képzelem el ennek a menetét:


1.Bemegyek a szalonba. Megnézem a kocsit.


2.Online mobilinterneten megkötöm a kötelező felelősségbiztosítást.


3.Odaadom a pultosnak készpénzben a 2 milliót, kapok adásvételi szerződést.


4.Ezzel elmegyek egy kormányablakba és átiratom a nevemre?


Így megy? Vagy ezen felül még van költség? Illetve ha nincs a szalonba az autó, mert mondjuk elfogyott. De online az oldalukon hírdetik, akkor meg kell rendelni, lehet kell előleget is adni és pár hónap múlva értesítenek, ha legyártották és mehetek érte?


2019. júl. 2. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor átiratod, akkor még plusz költség a kb 60.000 forint vagyonszerzési illeték, 6000 a forgalmi, 6000 a törzskönyv. Ha használtan veszed, akkor még az okmányiroda előtt kell egy eredetiségvizsgálat, ez 20.000 forint.
2019. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. bemész a szalonba

2. lefoglalózod a kétmilliós Daciát, mert tuti nincs raktáron

3. szólnak, mikor mehetsz a pénzzel az autódért.

4. mindent elintéznek, a forgalmi a neveden, biztosítással,vizsgával, mindennel.Beülsz a kocsiba és mész az első benzinkútig. Használod, örülsz.

Az árat mejd megmondják, az elején tisztázni fogjátok.

2019. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szamits arra hogy raakarnak beszelni a hitelre mert ok jutalekot kapnak ez utan.

Vegulis kifizetheted kpban is

A kocsihoz nem adnak autoszonyeget, ezt kulon meg kell venned es a tankba is annyi benzin van hogy a legkozelebbi kutig eersz vele.

2019. júl. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 1. Nem jól írja, úgy van ahogy a többiek leírták.

Először menj el a szalonba és ott mindent elmondanak , sehová nem kell menni.

2019. júl. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bemész a szalonba elmondod mit akarsz a többit elintézik neked.
2019. júl. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az új autót addig nem helyezik forgalomba, amíg meg nem veszed. Ez alatt értsd azt, hogy hiába van ott a raktárban amit megvennél, azzal te még nem mész sehová, igazából biztosítást sem kötsz rá, mert rendszám sincs rajta, és valószinűleg műszaki sem. Szóval ami biztos az az, hogy az nem működik, hogy beesel az utcáról a kereskedésbe a pénzzel a zsebedben, és kigurulsz az autóval.
2019. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kicsit másképp volt. Igaz én nem raktáron lévő autót vettem.


0. Elmentem a helyi szalonba, megnéztem az autót, kipróbáltam, tesztvezettem. Eldöntöttem, hogy tetszik, kell nekem. Neten lévő konfigurátort nézegettem, kisakkoztam hogy milyen extrákat kérjek, hogy beleférjen a rendelkezésemre álló keretösszegbe. Összeállítottam a megfelelőt.


1. Az összeállított konfigurációt elküldtem több szalonnak árajánlat kéréssel. A kapott árajánlatokat összehasonlítottam. A 3 legkedvezőbbhöz elmentem személyesen is beszélgetni.


2. Ezek után amelyik a legszimpatikusabb és/vagy legolcsóbb volt, megrendeltem az autót. Ez úgy történt, hogy odamentem személyesen, leegyeztettük még egyszer a részleteket: szín, felszereltség, kárpit, motor, stb. Ezután aláírtam a megrendelőt.


3. Ezt követően 3 munkanap állt a rendelkezésemre, hogy átutaljam az előleget. 500.000Ft-ban egyeztünk meg. Ahogy beérkezett a szalon számlájára, továbbították a megrendelést a gyárnak és megkezdődött az autó gyártás. Innentől kezdve 1,5 hónap várakozás.


4. Megérkezett a szalonba az autó. Meg kellett néznem, hogy minden stimmel-e a megrendelőlap alapján. Ezután elkezdődött az üzembe helyezés. Ezt a helyi szalon intézi. Kap rendszámot, forgalmit, törzskönyvet és leműszakiztatják helyben. Ennek az én esetemben 1-1,5 hét volt az átfutása. Nekem ez alatt ki kellett fizetni a fennmaradó összeget. Ekkor kérdeztek rá, hogy hogy szeretném fizetni, készpénz, vagy hitel. Készpénzben fizettem. Pontosabban utaltam. Mindkét fél részéről ez volt az evidens. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy sok millió forintot egy bőröndben cipeljek magammal.


5. Biztosítást helyben megkötöttem rá. A szalonban volt erre lehetőség. De természetesen on-line is köthetsz bárhol.


6. Mire ez mind lezajlott, szóltak, hogy mehetek átvenni az autót. A forgalomba helyezés költségét ekkor kellett befizetnem. Ez nálam 148.000Ft-volt, amit helyben bankkártyával a pénztárnál rendeztem. Odaadták a kulcsokat, készült egy fotó emlékbe a szalon előtt velem és az autóval. És elköszöntünk. Én pedig kigurultam a szalon kapuján.


Így ment. Más költség nem volt. Autó vételára + forgalomba helyezés. + biztosítás. Az adóról március 15 valamint szeptember 15 előtt időarányosan az adott évre kiszámolva küldik majd a csekket.

2019. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!