Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes zaklatásért tehetek...

Internetes zaklatásért tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Követek egy YouTube csatornát, ahol sok elvetemült ember szidott egy vétlen embert. És mondtam nekik, hogy ezt hagyják abba mert senkinek se ártott. Ezután belémkötöttek és a poros földig lehordtak mindennek. Az egyikük megfenyegetett. A másik meg elkezdett üzenetek formájában zaklatni, pedig semmi olyat nem tettem amiért engem folyamatosan sértegetnek. Több másik személyt is megkérdeztem és őket is zaklatják ezek az internetes "troll"-ok. Tehetek ellenük valamit?

2021. jún. 4. 17:26
 1/7 anonim válasza:
100%
Nos ez egyértelműen zaklatásnak minősül, szóval ja.
2021. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A zaklatás magánvádas, tehát be kell fáradnod a rendőrkapitányságra, ott nyilatkoznod, hogy feljelentést akarsz tenni, kifizetsz tízezer forint eljárási illetéket, illetve azt is tudnod kell, hogy magánvádas eljárás esetén te képviseled a vádat (ezért magánvád), vagyis minden bizonyítékot neked kell a hatóság elég tárnod. Sok sikert!
2021. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos szerintem ezzel nem fognak foglalkozni. Naponta szerintem ezres nagyságrendben megy itthon a különböző nagyobb oldalakon az egymás fikázása, fenyegetése. Tiltsd le őket inkább.
2021. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

2-es, a zaklatás az közvádas, de kell hozzá magánindítvány, utána nyomoz a rendőrség... nem kell fizetni semmit.


Amit Te írsz az rágalmazásnál, becsületsértésnél meg kegyeletsértésnél van.

Ott a rendőrség nem foglalkozik az üggyel, ügyész sincsen, a vádat a bíróságon a magánvádló képviseli és illeték köteles.


Zaklatásnál ez nincsen azonban YouTubeos zaklatás esetén nem sokat tud tenni a rendőrség, mert a YouTube illetve Facebook nem ad adatközlést ilyen csekély mértékű bűncselekménynél.

2021. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

#4


"A bűncselekmény a személyes jellegre tekintettel magánindítványra üldözendő, vagyis zaklatás miatt bűntetőeljárás csak a jogosult feljelentése alapján indítható."


Vagyis nem közvádas. Örülök, hogy segíthettem.


[link]

2021. jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A zaklatás közvádas, de kell hozzá magánindítvány...


Ergo a rendőrsèg csak azután nyomoz, hogy ha a sèrtett magánindítványt tett.


Amit Te leírtál, amikor azonnal bíróságon van az ügy az teljesen más eset.

2021. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán. Megse sértődhet.
2021. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!