Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanúzás esetén mennyire...

Hamis tanúzás esetén mennyire mentheti a menthetőt egy jó ügyvéd?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2021. jún. 4. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb semennyire. Hamisan csak is direkt lehet tanúskodni, még azt sem lehet rá mondani hogy bocs véletlen volt.
2021. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Noémi, én mondtam, hogy ha kamuzol a zsaruknak előbb-utóbb ráfázol...
2021. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a jó ügyvéd és a sztár ügyvéd között a különbség? A jó ügyvéd a jogszabályokat, a sztárügyvéd meg a bírót ismeri :D

Valamennyit menthet, de ha a tényállás tisztázódik - márpedig hamis tanúzásnál elég egyértelmű tud lenni - s nem tud az ügyvéd arra játszani hogy szubjektív torzítás történt akkor rádverik az ügyet. A büntetési tétel sok mindentől függ, pl. voltál-e már büntetve, mekkora volt az ügy súlya (más ha emberölésről s más ha egy telekvitáról van szó), illetve mi volt a hamis tanúvallomást tévő vélelmezett szándéka (direkt meg akarta téveszteni a hatóságot mert "mentett" valakit, vagy rosszindulat vezérelte, avagy egyenesen anyagi haszna származott volna belőle) stb.

Mindenesetre fogadj egy jó ügyvédet, aki járatos ilyen ügyekben valamit talán ki tud hozni belőle, de a fenti tények ismerete nélkül lehetetlen megmondani elkaszálnak-e és hogy mit fogsz kapni.

2021. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva volt egy dokumentum amit lehet, hogy én írtam alá, a dokumentum kb 2 éves volt, azóta nekem változott az aláírásom, és azthittem, hogy aláhamisították az aláírásomat és ezt is mondtam

Viszont lehet, hogy tényleg az én aláírasom volt, de nem voltam benne biztos

Azért voltam hülye mert nem azt mondtam, hogy "nem tudom" hanem azt, hogy hamisítás történt

Lehet azt mondtam hamisítás történHETETT, mindenesetre meg akarom állapítani írásszakértővel mert még mindig nem vetem el azt, hogy hamisított az aláírás

Egyébként NAVos ugyrol van szó, ha ez számít valamit

2021. jún. 4. 21:35
 5/12 anonim ***** válasza:

"Hamisan csak is direkt lehet tanúskodni"


Meg gondatlanul. Legalább is a Btk. szerint. Akkor enyhébb a büntetés. Tehát lehet arra játszani, hogy "véletlen volt", de nyilván a konkrét ügy dönti el, hogy mennyire hihető ez.

2021. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen véletlenül mondtam valamit

"Lehet, hogy aláhamisították" helyett azt mondtam, hogy "aláhamisították" ha jól emlékszem

Felolvassák majd a tanúvallomásomat?

Egyébként nem vagyok büntetett előéletű

2021. jún. 4. 21:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Módosítani lehet a vallomáson vagy ilyesmi?
2021. jún. 4. 21:51
 8/12 Fsms ***** válasza:
58%

#7 vallomást tudsz módosítani jogilag, de az még tovább ront a hitelességeden.

Ahogy látom egy új Levike van születőben.😅

2021. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 bármikor módosíthatod a vallomásod, de az eredeti is ott fog maradni és figyelembe vehetik az abban foglaltakat IS az eljárás során. Ez pont olyan mint a visszavont beismerő vallomás ahol az elsőnél elmondja a tettes hogy ide meg oda dobta el a kést és nini tényleg ott van. Hiába vonja vissza még bizonyíték lesz.

S ezért kell jó alaposan elolvasni a vallomást mielőtt aláírod - ha nem tetszik benne valami akkor javíttatni. Ha nem egy több milliárdos ÁFA csalási ügyről van szó, vagy büntetőügyről akkor egy figyelmeztetéssel/bírsággal meg fogod úszni.

2021. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es!

Nem nem arról van szó

Én nem követtem el semmi bűntényt a tanuzást megelőzően,csak hülyén fogalmaztam tanúskodásnál, ez volt az egyetlen bűnöm

2021. jún. 4. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!