Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok tanúként...

Köteles vagyok tanúként megjelenni vagy van lehetőség visszautasítani?

Figyelt kérdés

Van egy cégen belüli ügy, amiről gyakorlatilag semmit nem tudok. Hallottam 1-2 sztorit, de konkrét információt, pláne bizonyító erejű információt nem tudok szolgáltatni.

Most mégis behívtak tanúnak, de tudom, hogy ha tanúskodnék, elfogultan nyilatkoznék, mert az egyik felet személyesen ismerem és nem hiszem, hogy olyat tett amiből az ügy lett.

Ellenben nem szeretném, hogy az én vallomásom figyelembe vegyék, mert ha mégis csinált valamit, akkor nem szeretném, hogy (többek között) ez alapján ítéljenek.

Van lehetőség elkerülni a tanúzást vagy ha behívnak, menni kell? Ha van elkerülésre lehetőség, hogyan, mi alapján?



2020. okt. 18. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el aki olyan hülye, hogy megkérdezi, hogy a hivatalos idézésre mondhat-e nemet azon a bíró is látja, hogy nincs értelme tőle érdemi információt remélni.
2020. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idézésen, ha papír alapú ott van, hogy amennyiben nem jelensz meg, és nem tudod kimenteni magad az időpont alól (orvos, más hivatalos ügy) akkor rendbírságolható vagy. Nem fogják elengedni ha egyszer idéztek ugyhogy jobb ha elmész.
2020. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

köteles vagy idézésre megjelenni.

Ha nem mész elővezetett a bíró.


Amugy nagyon egyszerü az ilyen tanuskodás, csak arra válaszolj amit kérdeznek, röviden tömören.

Azt annyi:)

2020. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőekkel egyetértek.


"elfogultan nyilatkoznék, mert az egyik felet személyesen ismerem és nem hiszem, hogy olyat tett amiből az ügy lett"


Hidd el, nem azt fogják megkérdezni, hogy szerinted ő követte-e el. A tanútól tényeket, adatokat kérdeznek.

2020. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanúként idéztek, meg kell jelenned, valótlant nem állíthatsz, de nem vagy köteles emlékezni arra, amiről kérdeznek.
2020. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell megjelenned, nelkuled is lezajlodik az ugy. Jelenthetsz beteget … de valojaban nem is kell vele foglalkoznod.
2020. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os (ma 20:26), miért mondasz nyilvánvaló hazugságot a kérdezőnek?

Ha megfogadja a te tanácsodat, megütheti a bokáját.

2020. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni és hamarabb túlesel rajta.

Mivel tényleg nem tudsz semmit az ügyről így valósat fogsz állítani.

2020. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Persze, sőt ha elkövető vagy böribe sem kell menned, visszautasíthatod.
2020. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Közeli hozzátartozóra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni más kivételről nem tudok.
2020. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!