Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Negatív teszttel is lehet...

Negatív teszttel is lehet eu-s covid igazolást kapni?

Figyelt kérdés

ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_hu


Ezen az oldalon az alábbit írják:


Az uniós digitális Covid-igazolvány azt igazolja, hogy az okmány jogosultja:


kapott Covid19 elleni védőoltást,


negatív teszteredménnyel rendelkezik, vagy


felgyógyult a Covid19-ből.


Azt nem értem, hogy magyar hírportálokon miért nem írtak erről. Mindenhol az van, hogy oltással vagy áteséssel lehet csak hozzájutni.



2021. jún. 6. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Igen, lehet. Azert nem tajekoztatnak rola, mert a nyomasgyakorlas resze annak elhitetese, hogy csak oltassal (vagy felgyogyulva) utazhatsz.
2021. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

"Azt nem értem, hogy magyar hírportálokon miért nem írtak erről. Mindenhol az van, hogy oltással vagy áteséssel lehet csak hozzájutni."


Mutass már légyszi pár linket, amikben nem említik ezeket. Én eddig minden cikkben találkoztam az infóval.


Például:


[link]


[link]


[link]


Egyébként mielőtt félreérted, ez nem jelenti azt, hogy teszttel minden országba szabadon lehet utazni. Egyszerűen annak az igazolására is jó lesz azokban az országokban, amelyek azt elfogadják.

2021. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Én azért erre nem alapoznék. Elég abszurd lenne kártyát kapni egy negatív tesztre, tekintve, hogy az semmit nem jelent. Ma van egy negatív teszted, holnap meg már vírusos vagy, sosem lehet tudni.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egy negatív teszttel, maximum ilyen 1-2-3 napos érvényességűt kapsz. Mivel ez egy digitális kártya, simán megoldhatók ezek a rövid érvényességek is, nem kell új fizikai kártyát csináltatni.

2021. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!